MacOS 2 Monterey beta 12 në duart e zhvilluesve

Apple lëshoi ​​disa orë më parë versioni i dytë beta i macOS 12 Monterey për zhvilluesit. Në këtë version të ri të lëshuar nga Apple përmes qendrës së zhvilluesve që korrigjojnë disa probleme të zbuluara në versionin e mëparshëm, nuk ka veçori të reja të dukshme për sa i përket funksioneve, por është e rëndësishme të azhurnohen për të korrigjuar gabimet e zbuluara.

macOS Monterey
Artikulli i lidhur:
Si të instaloni MacOS Monterey zhvilluesi beta

Risitë në macOS 12 Monterey janë mjaft të krahasuara me Big Sur dhe disa prej tyre madje mund të themi se janë krejtësisht të reja, siç janë: Kontrolli Universal, FaceTime SharePlay, modaliteti i ri i Fokusit, aplikacioni Shkurtoret, Tekst i drejtpërdrejtë, Safari i ri me skeda dhe dizajn të ndryshëm, etj.

macOS Monterey
Artikulli i lidhur:
A pendoheni që keni instaluar macOS 12 beta? Kështu që mund të ktheheni te macOS Big Sur

Sigurisht që ne jemi mjaft të kënaqur me ndryshimet e zbatuara në këtë version të ri të macOS të prezantuar qershorin e kaluar dhe është se mjaft tipare të reja janë shtuar ose më mirë është bërë një ngatërrim i saktë dhe i nevojshëm në një sistem operativ që është mjaft i qëndrueshëm në vetvete. Logjikisht, ky version i ri beta i macOS 12 është i pajtueshëm me të gjitha pajisjet që kanë çipin e ri M1 dhe modelet e mëparshme që mbështesin macOS Big Sur kështu që nuk do të keni probleme ta instaloni në Mac tuaj.

Versionet beta për zhvilluesit janë padyshim shumë të rëndësishme për të zgjidhur problemet e zbuluara në versionet e mëparshme. Mund të themi se këto versione beta janë çelësi që sistemi operativ të dalë pa shumë gabime në kohën e bërjes publike. Si gjithmone ne nuk ju rekomandojmë të instaloni këto versione beta në kompjuterin tonë kryesor meqenëse mund të jetë i papajtueshëm me disa mjete ose aplikacione që përdorim sot, mund të ketë një të metë ose të ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.