macOS Big Sur 11.5.1 lëshuar nga Apple për të gjithë përdoruesit

macOS BigSur 11.5.1

Apple lëshoi ​​disa orë më parë version i ri i macOS Big Sur 11.5.1 në të cilën korrigjoi disa gabime të zbuluara në versionin e mëparshëm. Dje pasdite gjithashtu pamë mbërritjen e versionit të ri të iOS dhe iPadOS 14.7.1 për të gjithë përdoruesit.

Kompania Cupertino ka lëshuar mjaft azhurnime dhe shumë shpesh në sistemet e saj të funksionimit kohët e fundit. Nuk është një javë që kur është lëshuar në versionin zyrtar të 11.5 për Mac, kështu që disa probleme janë rregulluar në këtë version.

Në çdo rast, ajo që ne rekomandojmë është që ju të azhurnoni sa më shpejt të jetë e mundur për të qenë në gjendje të shijoni këto lidhje në pajisjet tuaja dhe të shmangni problemet në funksionimin e saj apo edhe në sigurinë e saj. Në shënimet e këtij versioni të ri të lëshuar me Apple për kompjuterë, nuk shpjegohet shumë për këtë (si zakonisht) thjesht Ata na rekomandojnë të instalojmë versionin sa më shpejt të jetë e mundur për të përmirësuar sigurinë.

Në rastin tim, versioni 11.5.1 për MacBook 12 inç kishte një madhësi prej 2,20 GB, por kjo madhësi mund të jetë e ndryshme në varësi të kompjuterit. Për të instaluar këtë version Mac-in tonë duhet të kemi qasje direkte në Preferencat e Sistemit dhe atje klikoni në Software Update. Pasi të jemi brenda kësaj menuje, do të shfaqet një dritare në të cilën do të na tregojë nëse duam të azhurnojmë sistemin tonë operativ, klikoni tek azhurnimi tani dhe kaq. Mos harroni të keni pajisjen të lidhur në rrjetin elektrik për të shmangur mbarimin e baterisë dhe për të shmangur problemet në rast se instalimi zgjat shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)