macOS Big Sur 11.5.2 Lëshuar për të gjithë përdoruesit me rregullime të rëndësishme

Apple së fundmi është lansuar dhe është në dispozicion për të gjithë përdoruesit versioni MacOS Big Sur 11.5.1 në mënyrë që të korrigjohen gabimet e rëndësishme dhe për këtë arsye u këshillua fuqimisht që ky version i ri të instalohet. E njëjta gjë ndodh tani që kompania ka lëshuar versionin 11.5.2 dhe se për momentin dihet vetëm se përmban korrigjim të gabimit.

macOS 11.5.2 është në dispozicion për të gjithë përdoruesit dhe duhet të shfaqet në Preferencat e Sistemit> Përditësimi i softuerit së shpejti nëse nuk është tashmë. Ende nuk është e qartë se çfarë përfshin përditësimi përtej "rregullimeve të gabimeve për Mac tuaj." Tani për tani, Apple liston macOS 11.5.2 në uebfaqen e përditësimit të sigurisë si "pa shënime të publikuara CVE". Do të shohim nëse ndryshon.

Ndryshe nga versionet beta në të cilat ne këshillojmë kundër instalimit të tyre në kompjuterët kryesorë, domethënë, në ato që përdorni çdo ditë ose që kanë informacion të vlefshëm. Përditësimet publike të lëshuara nga Apple janë thelbësore dhe duhet të instalohen në mënyrë që gjithçka të funksionojë ashtu siç duhet.

Edhe pse ne ende nuk e dimë se çfarë ka në këtë përditësim, nëse Apple e ka lëshuar atë, është sepse është e nevojshme dhe prandaj duhet të instalohet. Veryshtë shumë e vështirë të shkaktosh probleme pasi do të ketë të bëjë me rregullimet e gabimeve (normalisht ato janë të vogla sepse përndryshe do ta kishin detajuar) dhe përmirësime të performancës. Vështirë që të ndodhë dështimi. Nuk është si kur një sistem i tërë operativ është instaluar përsëri që mund të rrëzohet ose të krijojë një problem. Në këto raste është shumë e pamundurMe Kështu që ju inkurajoj të instaloni këtë version 11.5.2 të macOS Big Sur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.