macOS Catalina është azhurnuar në versionin 10.14.7

macOS Catalina

Ashtu si pjesa tjetër e versioneve të sistemeve operative Apple, macOS Catalina gjithashtu u azhurnua dje pasdite. Në këtë rast, versioni i lëshuar nga Apple rregullon disa çështje të sigurisë dhe defektet e gjetura në versionin e mëparshëm, ashtu si gjithmonë, ne rekomandojmë instalimin e këtij azhurnimi sa më shpejt, aq më mirë.

Versioni i lëshuar nga Apple i macOS Catalina është 10.15.7 dhe Safari u azhurnua gjithashtu me të. Clearshtë e qartë se Apple nuk do të lërë mënjanë përdoruesit të cilët qëndruan në version para sistemit aktual operativ Mac. Kjo është arsyeja pse ajo lëshon këtë lloj azhurnimi për bukën që i lëshon ata për sistemet e reja.

Siç themi në këtë rast bëhet fjalë për përmirësime në performancë, siguri dhe qëndrueshmëri të sistemit, kështu që nuk ka karakteristika të reja krahasuar me versionin e mëparshëm në funksionalitet. Përdoruesit mund ta shkarkojnë këtë azhurnim nga Preferencat e sistemit - Përditësimi i softuerit.

Nëse jeni një nga ata që kanë aktivizuar përditësimet automatike, ky version do të jetë instaluar tashmë, në çdo rast mund ta kontrolloni direkt në këtë seksion të përmendur më sipër. Versionet e reja të macOS janë gjithmonë të mirëseardhura nga përdoruesit dhe më shumë kur jeni versionet rregullojnë ndonjë defekt të madh të sigurisë siç ndodhi me Big Sur disa orë më parë. Trueshtë e vërtetë që ka përdorues që hezitojnë të azhurnojnë pajisjet e tyre, por ne, si vetë Apple, rekomandojmë autorizimin sa më shpejt të jetë e mundur, në këtë mënyrë shmangim problemet e mundshme të sigurisë dhe do të marrim përmirësime në funksionimin e përgjithshëm të sistemit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)