macOS Catalina 10.15.7 dhe Safari 14.0.3 janë azhurnuar gjithashtu

macOS Catalina

Përditësimet nuk janë ekskluzivisht për përdoruesit e macOS Big Sur, ekziston edhe një version i ri i macOS Catalina por në këtë rast sigurie. Këto lloje azhurnimesh zakonisht janë e zakonshme kur Apple lëshon versionet përfundimtare të sistemit operativ më të fundit në dispozicion Në macOS, ato përmirësojnë sigurinë dhe zakonisht gjithashtu shtojnë ndryshime në versionet e disponueshme të shfletuesit tuaj Safari.

Të gjithë përdoruesit rekomandohet të instalojnë Security Update 2021-001, pasi përmirëson sigurinë e macOS.

Në këtë rast versioni i ri i macOS Catalina 10.15.7 Duket se lidhet drejtpërdrejt me sigurinë e sistemit dhe do të gjejmë edhe disa ndryshime në të. Nga ana tjetër, Safari shton gjithashtu disa ndryshime në drejtim të stabilitetit dhe sigurisë.

Padyshim, këto versione të reja duhet të instalohen sa më shpejt të jetë e mundur nëse nuk kemi azhurnime automatike të konfiguruara në Mac-in tonë. Prandaj, ne rekomandojmë që shikoni në Preferencat e Sistemit brenda opsionit Updates. Kur përdorni, kjo do t'ju tregojë mundësinë për të azhurnuar nëse është e nevojshme. Sido që të jetë, nëse jeni duke përdorur një version para macOS Big Sur në Mac tuaj sepse nuk mund ta instaloni, ju rekomandojmë të kontrolloni nëse e keni në dispozicion këtë version të ri dhe ta instaloni sa më shpejt të jetë e mundur për të shijuar lajmet e sigurisë në Mac tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)