macOS Catalina gjithashtu ka probleme me disa eGPU

macOS Catalina

Ka pak probleme që macOS Catalina ka gjeneruar që nga ardhja e saj në Macs tanë. Asgjë më parë nuk ju thamë për problemin e aplikacionit Mail. Tani shqetësimi i parafundit del në dritë të azhurnimit të ri (i parafundit, sepse me ritmin që po shkojmë ka të ngjarë që nesër të takojmë një të ri). Disa modele eGPU janë të papajtueshme.

Disa përdorues i kanë përmendur tashmë në forume dhe rrjete sociale se me macOS Catalina eGPU juaj po dështon, madje nuk ju lejon të ndizni ekranin me të cilin janë lidhur.

Tani problemi macOS Catalina është me disa eGPU, nesër kush e di.

Çështja që po përmendet me papajtueshmërinë e macOS Catalina ka një faktor të përbashkët. Të gjithë eGPU-të e të cilëve kanë probleme me softuerin e ri, ata e kanë të instaluar në Mac mini të tyre.

Kjo bie në sy probleme me kartat e serive AMD Radeon 570 dhe Radeon 580, dhe të gjithë ata të përfshirë në një mini Mac. Por gjëja më kurioze për disa komente që kemi lexuar është se edhe eGPN Sonnet i furnizuar me kompletin e vetë zhvilluesve të Apple është prekur.

Disa eGPU, veçanërisht modelet AMD Radeon 570 dhe 580, po shkaktojnë probleme me macOS Catalina

Problemi më i madh e cila po raportohet është të jesh në gjendje të ndezësh kompjuterin me një ekran të jashtëm të lidhur përmes një eGPU. Ka edhe rindezje të vazhdueshme dhe ngrirje të herëpashershme me ndërprerje.

Ne mund të mendojmë se me azhurnimin e macOS Catalina, këto eGPU mund të kishin ndaluar së mbështeturi nga Apple. Por nuk ka asnjë informacion zyrtar që vjen nga kompania, kështu që duhet të mendojmë se ato janë akoma të përdorshme dhe plotësisht funksionale.

Problemi i madh është se përdoruesit që preken nuk mund ta zgjidhin problemin vetë. Ata duhet të presin që Apple të zgjidhë shumë probleme që po ndodhin. Ashtë për të ardhur keq, por ne insistojmë përsëri që është më mirë të mos azhurnohemi derisa të lëshohet një copë toke duke korrigjuar të gjitha problemet ose që beta që tashmë është duke u zhvilluar, të dalë së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Unë kam një Mac mini nga 2018, me një eGPU Sonnet dhe një Vega 56 dhe kam të lidhur një monitor dhe një ciniq Wacom. E vetmja gjë që vë re është që ciintiq (monitori kryesor) që duhet ta ndez kur e kam ngarkuar tashmë sistemin, sepse as jo, nuk duket si duhet (mbetet i zi). Por kjo më ndodhi saktësisht e njëjta gjë me sistemin e mëparshëm. Unë nuk jam i kënaqur, por nuk është asgjë serioze

 2.   raulh dijo

  Mac mini 2014 2,6 nuk më lejon të azhurnoj në versionin Xcode 11.1 me azhurnim të ulët, por nuk instalon dhe rifillon përsëri shkarkimin e azhurnimit ...

bool (e vërtetë)