macOS Catalina po i bën disa kompjuterë të papërdorshëm

Kurdoherë që një sistem i ri operativ, siç është macOS Catalina, arrin në Mac-et tona, ai gjeneron pak konfuzion dhe nganjëherë frikë. Mund ta themi atë edhe pse versionet e reja janë shumë të qëndrueshmeVaret pak nga mënyra se si është instaluar, koha dhe përdorimi i kompjuterëve tanë dhe pak faktor fat.

Disa përdorues po raportojnë çështje të ndryshme me macOS Catalina. Shumica lindin për shkak të problemeve të pajtueshmërisë me programet e instaluara tashmë, si për shembull me Photoshop. Por gjithashtu ka raste në të cilat Sistemi i ri Operativ po lë disa Mac, sikur të ishin gjurmë këmbësh.

macOS Catalina ka pasur një pranim të mirë përveç disa rasteve

Në përgjithësi, instalimi i macOS Catalina nuk po shkakton probleme instalimi në ata kompjuterë që kualifikohen për azhurnim. Sidoqoftë, ekziston përjashtimi që vërteton rregullin. Shumica e problemeve që kanë lindur kanë të bëjnë me përputhshmërinë me programet e palëve të treta.

Kohët e fundit janë shfaqur informacione të reja, për disa, pak, përdorues të cilët pasi instaluan macOS Catalina, e tyre Mac ka ndaluar të përgjigjet dhe është boshe, pa ditur shumë mirë se çfarë të bëjmë.

Shumë pak përdorues kanë pësuar këtë pengesë, por ne besojmë se është mirë të dihet. Thuhet se problemi mund të qëndrojë brenda një azhurnim i firmuerit EFI që nuk u instalua me sukses. Përdoruesit e prekur deklarojnë se të gjithë ata ata nuk shohin asgjë përveç ikonës së dosjes kur përpiqen të fillojnë Mac-in e tyre.

Shpresojmë se nuk jeni ju, një nga ata përdorues fatkeqë që keni pësuar këtë "katastrofë", e cila sinqerisht duket keq. Duke mos ditur në këtë moment se cili është problemi i vërtetë, zgjidhja nuk mund të përcaktohet. Në rast se po kaloni këtë pije të keqe, ekziston një fije e hapur në mbështetjen zyrtare të Apple, ku mund të ndani përshtypjet tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Izrael Ramirez dijo

  Do të doja të dija se çfarë të ardhme do të kishte një program si Picasa që nuk funksionon me Catalina ose çfarë programi asimilohet.
  Unë jam shumë laik në këto lëndë dhe kam të gjithë punën time të vendosur në Picasa dhe nëse e pamundëson atë, kjo më dhemb.

bool (e vërtetë)