macOS Monterey 12.3 tani është zyrtar. Kontroll universal, audio hapësinore dhe më shumë lajme

Ardhja e versionit të ri të macOS Monterey 12.3 shton në Mac të gjitha veçoritë e reja për të cilat ne kemi komentuar në media prej disa kohësh. Më e spikatura do të ishte Kontrolli Universal, Audio Hapësinore, shënime me fjalëkalim, emoji dhe veçori të tjera të rëndësishme të reja, si rregullime të gabimeve, etj.

Pa dyshim, ky ishte një nga ato versione që pritej nga shumica e përdoruesve që kur shtuan një pjesë e mirë e risive në sistemin operativ Mac, Tani ky version i ri është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit.

Përmirësime emocionuese në lëshimin e macOS 12.3 Monterey

Mund të themi se më të spikaturat janë ato të Kontrollit Universal që lejojnë përdorni një tastierë dhe maus të vetëm për të kontrolluar iPad iMac tonë në të njëjtën kohë në pajisje të shumta. Ky sistem ofron mundësinë e ndarjes së lehtë të skedarëve ndërmjet pajisjeve dhe ishte një nga përmirësimet më të pritura nga shumica e përdoruesve të Mac dhe iPad.

Logjikisht ky version i ri shton të tjera risi të tilla si audio hapësinore, disa Emoji të reja që erdhi më herët në versionin iOS, shënimet e fjalëkalimit, leximi i ri i baterisë dhe përmirësime të tjera të OS, si rregullime të gabimeve, leximi i përmirësuar i treguesit të baterisë dhe veprime të reja në veçorinë e shkurtoreve.

Në çdo rast, si gjithmonë, në Soydemac ne rekomandojmë përditësimin e sistemit operativ për të shijuar veçoritë e reja dhe, mbi të gjitha, përmirësimet në aspektin e sigurisë dhe stabilitetit të sistemit. Në këtë rast shtohet versioni i ri një seri risive të rëndësishme, kështu që me siguri më shumë se një e kanë tashmë të instaluar versionin në kompjuterët e tyre, Nëse nuk e keni bërë ende, bëjeni tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.