MacOS Monterey fillon më 25 tetor për të gjithë përdoruesit

monterej

Ngjarja e sotme e Apple «Unleashed»Përfundoi pak minuta më parë. Dhe përveç prezantimeve të MacBook Pro spektakolare, ngjyrat e HomePod mini dhe gjeneratës së tretë të AirPods, ne kemi një lajm të mirë që nuk është i vogël: macOS Monterey është në rrugë.

Pas versioneve të shumta beta që janë shfaqur këto muaj në mënyrë që zhvilluesit të tregonin gabimet e gjetura, ata më në fund kanë versionin e ri të macOS këtë vit gati. Ne tashmë kemi një ditë që të gjithë përdoruesit të jenë në gjendje të përditësojnë Mac -et tanë: 25 tetorin tjetër.

Shtë një nga lajmet që është eklipsuar disi nga prezantimi i MacBooks Pro të ri dhe AirPods 3. Së fundi, më 25 tetor, versioni zyrtar do të nisë për të gjithë përdoruesit e macOS Monterey.

Siç kemi parë tashmë në shumë artikuj dhe video në YouTube, macOS Monterey ruan të njëjtin dizajn si macOS Big Sur, por përfshin disa përmirësime përsa i përket veçorive të reja dhe performancës së përgjithshme.

Ai përfshin një shfletues plotësisht të ridizajnuar Safari, shkurtore për Mac, shënim të shpejtë dhe kontroll universal, i cili do të përfshihet në një azhurnim të ardhshëm. macOS Monterey gjithashtu përfshin veçori të reja të trashëguara nga IOS y iPadOS 15të tilla si mënyrat Live Text, Focus dhe SharePlay.

macOS Monterrey është i pajtueshëm me të gjithë Mac që aktualisht mund të ekzekutojnë macOS Big Sur. Kompania lëshoi ​​iOS dhe iPadOS 15, së bashku me tvOS 15 dhe watchOS 8 muajin e kaluar. E vetmja gjë që mungonte ishte lëshimi i macOS -it të ri, i rezervuar për sot dhe kështu përkon me fillimin e një të ri MacBook Pro.

Pra, nga 25 tetori i ardhshëm në orën 19:XNUMX në Spanjë, ne do të jemi në gjendje të përditësojmë Mac -et tanë në macOS Monterey të ri. Nga këtu ju rekomandojmë mos e bëni atë në atë kohëpasi serverët e Apple prishen dhe shkarkimi mund të zgjasë me orë të tëra. Shtë më mirë të prisni ditën tjetër, pasi shkarkimi do të jetë shumë më i shpejtë. Më pak ka mbetur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.