Evolucioni i macOS, rasti Apple 13.000 milion dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Ne jemi të plotë në verë dhe me të lajme rreth botës Apple Ato janë disi më pak intensive edhe pse është e vërtetë që ardhja e iPhone 12 të ri dhe tiparet e tij të mundshme, si dhe aksesorët që do të vendosin brendësinë e kutisë së tij, janë pikat kryesore të Apple. Ne kemi me anë të një sulmi masiv të llogarive në Twitter midis të cilave është Apple zyrtar, Amazon, Microsoft dhe personalitete të tjera. Kjo është një javë kyçe për shumë prej jush që me siguri do të fillojnë ose përfundojnë pushimet tuaja, kështu që unë i inkurajoj të gjithë.

Këtë javë do të fillojmë me lajmet në të cilat ndajmë një video evolucioni i macOS në 19 vitet e fundit. Ardhja e macOS Big Sur është një para dhe pas me ndryshimin nga macOS X në macOS 11, por jo vetëm që ndryshon nomenklaturën e saj ...

Lajmi i mëposhtëm është i rëndësishëm për Apple dhe është ai Gjykata e Bashkimit Evropian ra dakord me Apple për rastin e 13.000 milion dollarëve. Favorizimi i pretenduar i Irlandës ndaj Apple nuk është provuar dhe për momentin ata nga Cupertino po e çojnë macen në ujë, por jo gjithçka është thënë akoma.

Update

Këtë javë kemi pasur versionet përfundimtare të macOS, iOS, tvOS, watchOS dhe iPadOS. Pas një kohe beta, versionet përfundimtare janë tashmë në dispozicion për të gjithë përdoruesit, kështu që azhurnoni pajisjet tuaja sa më shpejt të jetë e mundur për të marrë azhurnimet.

Për të përfunduar versionin e macOS Catalina 10.15.6 të lëshuar nga Apple rregullon një çështje madhore të lidhjes së portës USB MacBook Pro dhe MacBook Air. Ky problem erdhi në fillim të vitit dhe preku MacBook Air dhe MacBook Pro të blera gjatë këtij viti.

Le ta shijojmë këtë fundjavë!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.