macOS Ventura 13.0.1 mbërrin me rregullime dhe përmirësime të gabimeve

Ventura

Apple ka lëshuar një përditësim të ri për Mac-ët tanë që është një frymë e freskët, sepse rregullon një numër gabimesh dhe shton një numër përmirësimesh të performancës në Mac-ët tanë. Një përditësim, macOS Venture 13.0.1 Mund të mos jetë aq tërheqës sa ishte macOS Ventura në atë kohë, por ndihmon në menaxhimin e pajisjes dhe përdorimin e programeve dhe aplikacioneve pa asnjë problem dhe gjithçka funksionon pa probleme.

Përditësimi i ri i sistemit operativ për Mac-ët tanë, macOS Ventura 13.0.1 është tashmë zyrtarisht i disponueshëm për shkarkim. Dy javë pas lëshimit të macOS Ventura, kemi një version të ri që vjen me rregullime të gabimeve dhe përmirësime të performancës. Për gëzimin e përdoruesve, ky version i ri sjell zgjidhje për probleme specifike gjendet në versionin Ventura. Apple ka shpjeguar se nga përbëhen rregullimet dhe përmirësimet.

Rregulloi një problem në lidhje me një cenueshmëri sigurie: Rregulloi mundësinë ekzistuese ku një përdorues i largët mund të shkaktonte rrëzimin e aplikacionit ose ekzekutimin e kodit arbitrar. Është hequr duke përmirësuar vërtetimin e të dhënave dhe duke përmirësuar kontrollet.

Pra, edhe nëse përditësimi nuk duket shumë i madh ose nuk shton ndonjë veçori të re, është e rëndësishme që ta instaloni sa më shpejt që të jetë e mundur për të rregulluar këtë dobësi. Epo, instalojeni automatikisht, duke pritur që të shfaqet, ose mund ta detyroni shkarkimin dhe instalimin manualisht. Për ta bërë këtë, mjafton të shkoni në qendrën e shkarkimit të Apple dhe të kërkoni macOS Ventura 13.0.1 dhe sapo të jetë e mundur, instalimi i tij do të fillojë dhe do të mund të punoni më të sigurt. Të paktën tani për tani. shkoni në Cilësimet e sistemit > Përditësimi i përgjithshëm i softuerit.

Ne presim të dimë nëse Apple ka prezantuar përmirësime apo korrigjime të tjera, tani për tani nëse e zbuloni, do të ishte mirë të mund ta lexoni në komente dhe se na bëjnë pjesë të saj. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Peter dijo

    macOS Ventura nuk ka më fikje/ndezje të planifikuar. Thjesht askush nuk e ka vënë re që është zhdukur.