Beta e parë e macOS Ventura tani është e disponueshme

Pasi Apple njoftoi në WWDC sistemin e ri operativ Mac, me emrin Ventura dhe për të thënë që versionet beta do të lansoheshin shpejt, tashmë kemi në dorë beta-në e parë të këtij sistemi operativ. Mbani në mend se funksionalitetet që kemi përshkruar tashmë janë në dispozicion, por në një mjedis testimi. 

Ka shumë veçori të reja që kompania ka njoftuar dhe që macOS Ventura duhet t'i inkorporojë. Por të gjitha këto lajme mund të mos vijnë së bashku. Por ato shtohen kur lëshohen versionet beta. Për momentin kemi tashmë të parën dhe zhvilluesit janë të vetmit që mund ta përdorin atë. Të gjitha me qëllim të testimit dhe shtimit në aplikacionet e tyre funksionet e reja të disponueshme në Kit që janë gjithashtu të lançuara.

Tani, nëse jeni një nga ata që mezi prisni të provoni veçori të reja, mund të bëheni zhvillues ose të shkarkoni versionin beta në mënyra të tjera që ne nuk i rekomandojmë fare. Gjithashtu mbani në mend se ato janë beta dhe për këtë arsye mund të kenë gabime serioze. Nuk është normale, por mund të ndodhë dhe për këtë është e këshillueshme mos e instaloni këtë softuer në pajisjet kryesore. 

Për sa i përket lajmeve, ka shumë funksione të reja, por siç thamë duhet të presim nëse janë zbatuar të gjitha dhe do ta shohim pak nga pak kur zhvilluesit të fillojnë punën. Për momentin ne dimë pak dhe duhet të jemi të duruar. 

Ajo që është e qartë është se Apple dëshiron të ecë shpejt Me këtë sistem të ri operativ duket se e ka gati për të gjithë në vjeshtë, siç ka thënë Tim Cook.

Nëse jeni një nga ata që tashmë keni të instaluar versionin e ri dhe dëshironi të ndani detaje me ne, Ju lexojmë në komente. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.