MacPaw shpall muzeun e vet me më shumë se 300 produkte të Apple

MacPaw

Mund të tingëllojë e çuditshme që një kompani softuerësh ka muzeun e saj të pajisjeve, por në këtë rast firma MacPaw, e cila është zhvillues i aplikacioneve për Mac siç janë Setapp ose CleanMyMac të njohura Ai njofton se do të ndërtojë muzeun e tij për disa orë me 323 kompjuterë, përfshirë disa kompjuterë Apple.

Dhe kjo zhvilluesi i softuerit "e deklaron veten një tifoz" të këtyre produkteve të krijuar nga Apple dhe synon së shpejti të hapë këtë muze ekskluziv me të gjitha produktet e tij në Kiev, Ukrainë. Ata gjithashtu ndajnë me ne një video të vogël në të cilën ai na njeh me këtë histori të shkëlqyer.

Ne ndajmë njoftimi zyrtar hapja e këtij muzeu nga MacPaw dhe video e postuar në rrjetin social YouTube mu ketu:

Në këtë video ai shpjegon pak për historikun e këtij muzeu, filloi siç mund të ndodhë në shumë raste me blerjen e një produkti, pastaj të një tjetri, tjetrit, etj. Në këtë kuptim, gjithçka filloi me blerjen e rreth 40 kompjuterëve Apple dhe tani ka përfunduar me më shumë se 300 objekte të lidhura me Apple dhe të tjerët. Produkti yll i këtij muzeu ose ai me më shumë gjoks është padyshim ai Macintosh firmosur nga vetë Steve Wozniak.

Për momentin nuk ka një datë zyrtare të hapjes për këtë muze, por do të ishte me të vërtetë interesante të shihen të gjitha këto pajisje që ata kanë mbledhur me kalimin e kohës. Nëse jeni jashtë Ukrainës, mos u shqetësoni pasi MacPaw punon se si ta bëni këtë muze të arrijë në pjesën tjetër të botës dhe për këtë do të nisë një ekspozitë dixhitale e njëjta gjë që mund të shijohet nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Sapo ta kenë në dispozicion, ne do të ndajmë lidhjen mbi Unë jam nga Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.