Macy's do të hapë dyqane mini Apple në dyqanet e saj

dyqan molle-çikago

Një nga ndalesat e detyrueshme për të gjithë ata që udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara është departamenti i dyqanit Macy. Për ata që nuk e dinë, Mund të themi se është si El Corte Inglés në Spanjë. Këto departamente dyqane na ofrojnë mundësinë e zbritjes së taksës që korrespondon me shtetin (pasi nuk janë banorë të vendit) përveç një zbritje të konsiderueshme për të njëjtën arsye.

Në përpjekje për të zgjeruar ofertën e saj, zinxhiri Macy's sapo ka njoftuar një marrëveshje me Apple për të ofruar pdyqane të vogla Apple në të gjitha dyqanet e saj, në mënyrë që çdo përdorues të mund të blejë produktet e kompanisë me bazë në Cupertino në këto dyqane dhe të përfitojë nga zbritjet që na ofrojnë.

Si rezultat i kësaj marrëveshje dhe siç është njoftuar nga kompania, gjithçka duket se tregon se si Apple Watch Series 2 do të gjendet ekskluzivisht në më shumë se 180 dyqane të disponueshme në të gjithë vendin. Kjo marrëveshje është ideale për blerjet e Krishtlindjeve, një periudhë në të cilën shitjet e pajisjeve elektronike rriten, pasi ato janë bërë opsioni më i mirë për të bërë dhurata.

CEO i Macy, Jeff Gennette e bëri këtë njoftim në një konferencë të organizuar nga Goldman Sachs. Dyqani Macy's në Nju Jork do të ketë Apple Store më të madh nga ato që do të ndërtohen në dyqanet e zinxhirit dhe gjithashtu Do të jetë një nga dyqanet e para në të gjithë territorin amerikan ku mund të blini Apple Watch Series 2.

Rezultatet e fundit financiare të kompanisë nuk kanë qenë ato që thuhen të mira dhe Përballë këtij parashikimi, Macy's filloi negociatat me Apple disa muaj më parë. Pas lansimit të iPhone 7, AirPods dhe modeleve të reja Apple Watch, kompania ka parë që tani ishte koha e duhur për të shpallur këtë marrëveshje, e dobishme për të dy kompanitë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.