Depot më të mira për iPhone dhe iPad me Jailbreak

Nëse jeni një nga ata që i kanë rezistuar azhurnimit të iPhone ose iPad tuaj në mënyrë që të mos humbni pajisjen Jailbreak dhe të gjitha avantazhet që përfshin, jam i sigurt që do ta dashuroni këtë postim sepse ndoshta nuk i dini disa nga këto Depot e Cydia me të cilin mund të përfitoni edhe më shumë dhe të personalizoni iDevice tuaj.

Përfitoni nga Jailbreak i iPhone ose iPad

Para së gjithash, dhe ndoshta ju jeni i ri në këtë Jailbreak, ne do të kujtojmë se çfarë janë depot dhe si t'i shtojmë ato, një proces që, siç do ta shihni, është shumë i thjeshtë.

Siç tashmë na shpjegoi kolegu ynë Manuel Puentes, « depo janë lidhje që lejojnë hyrjen në një server që përmban të ndryshme tweaks që mund të shkarkohet përmes Cydia; këto ndryshime do t'ju lejojnë të modifikoni pamjen e pajisjes suaj, përveç shtimit të veçorive nga programet e tjera dhe një larmi të gjerë aplikimesh që do ta bëjnë pajisjen tuaj unike dhe të përfitojnë më të mirën prej saj ".

Depot më të mira për iPhone dhe iPad me Jailbreak

shtoni një depo në Cydia në iPhone ose iPad tuaj të thyer thjesht:

 1. Hapni Cydia dhe prisni që ajo të ngarkohet
 2. Futni Burimet
 3. Klikoni në Redakto
 4. Klikoni Shto
 5. Kopjoni dhe ngjisni (ose shkruani) depon që dëshironi të shtoni

Prej atëherë do të shfaqen të gjitha ndryshimet e përfshira në depon në fjalë Cydia dhe mund t'i instaloni në iPhone tuaj me Jailbreak. Nga rruga, nëse ende nuk dini si të bëni procesin "jailbrake" në iPhone ose iPad tuaj, vizitoni postimet:

Kjo tha, këtu është një listë me depot më të mira për iPhone dhe iPad me Jailbreak:

iHackstore, me mijëra aplikacione dhe tema për iOS.

http://ihackstore.com/repo

Ananasi Karen, forta e të cilave janë emulators lojë.
http://cydia.angelxwind.net

XSellize, me aplikacione lojërash dhe modifikime për pajisjen tonë
http://Cydia.xsellize.com/

Kafshoni Apple -in tuaj, ideal për personalizimin e të gjithë ndërfaqes iOS
http://repo.biteyourapple.net

Mod i juaj, një tjetër repo perfekte për të personalizuar të gjithë iOS
http://repo.modyouri.com/

Moduli, shërbimet komunale, aplikacionet, temat, etj. me të cilat mund të pasuroni dhe personalizoni iPhone ose iPad tuaj.
http://p0dulo.com/

CydiOS: nëse doni lojëra dhe aplikacione, këtu do të lodheni nga shkarkimi
http://repocydios.com/

Tortë iPhone, për shkarkimin e aplikacioneve falas.
http://cydia.iphonecake.com/

MacOs Mobile, ekspert në modifikimet e iOS
http://apt.macosmovil.com/

EkipiXBMC: është depoja zyrtare për të instaluar XBMC.
http://mirrors.xbmc.org/apt/ios

Binger,për të zhbllokuar iPhone me SAM.
http://repo.bingner.com

hackyouriphone, truket dhe lojërat e lojërave dhe temave për t'i personalizuar
http://repo.hackyouriphone.org

Hackulo.ne, shumë i famshëm, veçanërisht për krijimin e Installous ose Crackulous.
http://cydia.hackulo.us

Klubi IFone:
http://repo.clubifone.com/

Repo e HackStore, e mbushur me aplikacione, tema dhe ndryshime të tjera
http://cydia.myrepospace.com/Hackstore/

Ryan petrich është repo zyrtare e zhvilluesit prestigjioz dhe të njohur të tweaks për Jailbreak.
http://rpetri.ch/repo

Çmendurisht, me shumë ndryshime të paguara që janë falas këtu.
http://repo.insanelyi.com/

IPhone SinFul:
http://sinfuliphonerepo.com/

wowiz, përfshin AppSync, iMovie, Gamecentr dhe shumë më tepër
http://repo.woowiz.net/

Efektet iCause, jepni energji iPhone ose iPad tuaj me Jailbreak.
http://repo.icausefx.com/

Qendra Pwn, me shumë sfonde, zile për telefonatat dhe temat tuaja për të personalizuar të gjithë ndërfaqen iOS.
http://apt.pwncenter.com

Shërbime Cyde, ndryshimet dhe temat për të personalizuar pajisjen tuaj.
http://cydevicerepo.com

IPhone Spot: aplikacione, ndryshime dhe tema.
http://theiphonespotrepo.net/apt/

Ben M: këtu do të gjeni Frash.
http://repo.benm.at/

telefoni im: rregullimet dhe aplikacionet.
http://cydia.miphone.ca/repo/

 

BURIMI | iPadize


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.