Magnetoni aplikacionin që na ofron funksionin Split View falas për një kohë të kufizuar

Ky është një nga ato rastet në të cilat ky aplikacion është falas për një kohë të kufizuar dhe është se zakonisht aplikacioni mund të blihet me një zbritje ose të ngjashme, por rrallë falas. Tani aplikacioni Magneti mund të shkarkohet për një kohë të kufizuar plotësisht falasPo, duhet përmendur që aplikacioni ka blerje të integruara.

Në çdo rast, ky aplikacion lejon të kryejë funksionin Split View (shtuar nga OS X El Captian) në një mënyrë më të plotë në Mac-in tonë. Ky aplikacion i shkëlqyeshëm na lejon të punojmë në një mënyrë shumë më produktive me Mac-in tonë falë multitasking që na ofron, disa përdorues thonë se është edhe më shumë mundësi e përparuar sesa vegla e vetë Split View e Apple.

Me siguri që të gjithë tashmë e njihni aplikacionin që u lansua edhe para se Apple të përdorte Split View në softuerin e saj. Me pak fjalë këto janë disa nga pikat kryesore që mund ta përdorim me Magnet:

 • Mbështet gjysmat e ekranit në të majtë / djathtas / lart / poshtë
 • Mbështet të tretat e ekranit në të majtë / qendër / djathtas
 • Mbështet dy të tretat majtas dhe dy të tretat djathtas
 • Mbështetje për çdo kombinim të gjashtave në monitorët ultra të mëdhenj
 • Ai mbështet plotësisht ekranin e plotë dhe të katër ekranet
 • Zvarritja është e aktivizuar (opsionale) dhe shkurtoret e tastierës janë të personalizueshme

Magneti na lejon të hapim aplikacione horizontale në vend që t'i shpërndajmë ato nga njëra anë në tjetrën e ekranit siç bën Split View. Brenda opsioneve të konfigurimit ne mund të krijojmë kombinime të ndryshme të çelësave për të shpërndarë aplikacionet sipas nevojave tona dhe për këtë arsye është disi më i plotë se mjeti vendas. Sigurisht që është një ofertë me kohë të kufizuar për shkarkim falas, kështu që mos prisni shumë nëse doni ta shijoni aplikacionin plotësisht falas në Mac-un tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.