MacBook i ri do të dalë në shitje në Apple Store brenda dy javësh

Apple-macbook-sale-dyqan-mollë-maj-0

MacBook 12 inç i lansuar së fundmi do të jetë në shitje në çdo dyqan Apple në botë nga java e 25 majit, sipas një shënimi nga Apple për stafin e saj të shitjeve të lëshuar dje. Aktualisht shitja e tij është e kufizuar vetëm përmes Apple Store online.

Kjo ka bërë që shitjet e këtyre pajisjeve të mos jenë aq të larta sa pritej për shkak të nuk ka qenë i disponueshëm fizikisht direkt në dyqane në konfigurime standarde si pajisjet e tjera. Në çdo rast, duket se grupi i parë i pajisjeve nuk do të jetë i mjaftueshëm për të mbuluar kërkesën.

re-macbook-air-render
Ndërsa Apple shpreson ta bëjë të disponueshëm për përdoruesit MacBook-et më të fundit në dyqanet tuaja Në fund të majit, kompania u ka thënë punonjësve gjithashtu se sasitë do të jenë të kufizuara dhe se ato do të jenë në dispozicion në dyqane të caktuara që Apple ka në SH.B.A., MB, Kanada, Australi, Hollandë, Zvicër, Gjermani, Francë, Itali, Kinë, Hong Kong, Spanjë dhe Suedi.

Në disa dyqane, njësitë e pajisjeve nuk kanë qenë të disponueshme, ky rast është veçanërisht i veçantë të shquar për shembull në Turqi, ku ata nuk kanë pasur as njësi të shfaqura në dyqane për klientët dhe se ata mund të provonin laptopin e ri. Apple gjithashtu u thotë punonjësve se kjo do të ndryshojë në fund të javës së ardhshme pasi Angela Ahrendts ka këshilluar stafin që Apple po përpiqet të marrë sa më shumë njësi në dyqane në Qershor.

Nga ana tjetër, Apple Watch që u lançua së bashku me MacBook 12 inç, është akoma i disponueshëm ekskluzivisht përmes Apple Store në internet për shkak të problemeve të furnizimit. Ora inteligjente Apple pritet të jetë në dispozicion për blerje direkt përmes dyqaneve të Apple duke filluar gjithashtu në qershor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ralfi 0 dijo

  E bleva të Shtunën në një dyqan fizik, applestore në Barcelona !! 🙂

 2.   Jeta e Mercedesit dijo

  Kam nevojë për klasa për Mac