MacOS High Sierra i ri nuk tregon shumë papajtueshmëri me aplikacionet

Trueshtë e vërtetë që ka disa aplikacione ose mjete për Mac që nuk janë ende në përputhje ose kanë humbur pajtueshmërinë direkt pas azhurnimit, por në shumicën e rasteve nuk ka ankesa për papajtueshmëri ose probleme të performancës.

Kjo është në thelb për shkak të ndryshimeve të pakta midis versionit macOS Sierra dhe versionit macOS High Sierra. Por me të Ne nuk do të thotë se nuk ka disa mjete ose aplikacione që tregojnë papajtueshmëri, po, ato janë më pak se në vitet e mëparshme.

Kur azhurnojmë sistemin operativ të një Mac në një version të ri krejtësisht të ri është e zakonshme që zhvilluesit tashmë janë të përgatitur të lëshojnë në sistem versionet e tyre të azhurnuara, por nganjëherë disa aplikacione nuk azhurnohen dhe mund të jetë një problem për përdoruesin. Kjo është arsyeja pse sa herë që kemi nevojë të punojmë me aplikacione specifike, është e rëndësishme të konsultoheni me vetë zhvilluesin ose të kërkoni në internet nëse aplikacioni është plotësisht i pajtueshëm me versionin e ri para nisjes së azhurnimit.

Tani për tani, shtojcat e disa aplikacioneve kanë dështuar në këtë version të ri të macOS High Sierra, sipas disa përdoruesve, por këto në fund të fundit janë dëmtime të vogla. Në këtë kuptim, gjëja e rëndësishme është të jemi të qartë se aplikacionet që përdorim për punën tonë, kohën e lirë ose të ngjashme janë në përputhje me versionin e ri të OS që duhet të instalojmë. Mos harroni se çfarë është shumë e rëndësishme që të keni të instaluar versionin e fundit në Mac-in tonë, dhe lini ato aplikacione që nuk marrin azhurnime për sistemin operativ.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.