CarPlay si standard në pajisjet e reja Pioneer

Nëse keni qenë duke pritur me durim të jeni në gjendje të blini një pajisje audio makine në mënyrë që filloni të përdorni pajtueshmërinë CarPlay në të jeni me fat dhe është se Pioneer, një nga liderët në këtë treg, sapo e ka njoftuar atë do të zgjerojë gamën e saj të pajisjeve audio me pesë opsione të reja të pajtueshme me Apple CarPlay me çmime që lëvizin midis 400 dhe 600 dollarë.

Gama e re e quajtur NEX ka një dizajn të lakmueshëm që mund të pritet vetëm nga dora e kësaj marke, duke pasur dy madhësi të ndryshme të ekranit, 6,2 dhe një tjetër jo më pak se 7 inç.

Lidhur me teknologjinë e prekjes që kanë këto ekrane, duhet të themi se është rezistent, prandaj është e nevojshme të ushtrohet një presion mbi to në mënyrë që të regjistrohet pulsimi. Nuk është si në celularët e sotëm që Ata kanë një ekran kondensator që do të rrisë koston e tyre në mënyrë të konsiderueshme, e cila nuk është e justifikuar në një ekip si kjo. 

Pioneer gjithashtu ka punuar në përvojën e përdoruesit në pajisjen që bën këto pajisje të reja janë diçka më shumë e dizajnit dhe pamjes fizike. Sistemi i brendshëm është ridizenjuar me një "ndërfaqe të thjeshtë për t'u përdorur", e cila është mjaft e rëndësishme duke pasur parasysh që këto pajisje do të përdoren në një automjet që duhet të tërheqë sa më pak vëmendje nga shoferi.

Paneli që ata montojnë është një LCD me 24 bit ngjyra dhe me një thellësi më të madhe ngjyrash për të qenë në gjendje të fitojë ngjyra më të ndritshme dhe imazhe më të rëndësishme.

Modelet më të lira janë ato të dyfishtë DIN AVH-1300NEX dhe AVH-1330NEX e cila kushton 400 dollarë.

Çmimet shkojnë deri në 500 $ për modelet e dyfishtë DIN AVH-2300NEX dhe AVH-2330NEX, për të arritur më në fund në model AVH-3300NEX DIN i vetëm, për 600 dollarë. Të pesë modelet do të mbështesin CarPlay të Apple dhe do të fillojnë rezervimet e transportit korrikun e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.