La Maquinista do të jetë Apple Store i parë që do të rimodelohet në Spanjë

Rinovimi i Apple Store arrin në Spanjë. Ndoshta nga vjetërsia, por Apple Store i parë që do të rinovohet në Spanjë Me tarifat e reja të Apple, do të jetë Makineri në Barcelonë. Megjithëse nuk është një rinovim gjithëpërfshirës, ​​por përputhet me të gjitha ambientet e reja që Apple kërkon për dyqanet e saj me pakicë.

Duke ndarë të njëjtën hapësirë ​​si dyqani aktual, tani mund ta vëzhgojmë tabela të reja shumë më aktuale, ku kabllot shkojnë në prapavijë, të ngjashme me ato që gjenden në Apple Store në Valencia ose Madrid, si shembuj të hapjeve të fundit. 

Ata më nostalgjikët për Apple mund të humbin tryezën ku një Bar Genius ofron një zgjidhje për pothuajse çdo problem që mund të lindë me një pajisje Apple. Megjithëse nga ana tjetër, ndryshimi nuk mund të jetë më mahnitës, sepse në vend të tij mund të gjejmë një ekran i madh në mur, i rrethuar nga lloje të ndryshme të jashtëqitjeve, në mënyrë që të pranishmit të zgjedhin se ku të ndihen më rehat. Para këtij ekrani, Sot në seancat e Apple, ku altoparlantët mund të projektojnë të gjithë produktivitetin e tyre falë burimeve grafike që ju siguron një ekran i tillë.

Sa i përket tabelave që janë rimodeluar, secila prej tyre është përshtatur në një stil të ndryshëm, në varësi të përdorimit të tij, të tilla si të qenit në gjendje të tregojë qartë Apple Watch, iPhone dhe Mac të ndryshëm. Ne gjithashtu gjejmë një lloj tjetër tryeze me burime, kështu që klientët mund të vendosin Mac ose iPad të tyre dhe ta vlerësojnë atë, me lidhje për priza, fole ethernet dhe porta HDMI.

Ne jemi të kënaqur që Apple e mban mend Spanjën në planin e saj të rimodelimit pazar Pas këtij rimodelimi, qoftë edhe të vogël, ne presim ndryshime të rëndësishme në dyqanet e tjera të mëdha në Spanjë. Midis tyre mund të gjejmë Apple Store në Puerta del Sol, Paseo de Gracia në Barcelona ose Calle Colón në Valencia. Ne do t'ju mbajmë të informuar për çdo ndryshim të rëndësishëm në Dyqanin Apple Spanjoll.

[Përditësuar me fotografi të gjendjes aktuale]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.