Mark Gurman i propozon Apple një alternativë ndaj Apple TV aktual dhe "të padobishëm"

AppleTV6

Duket se Apple me sa duket nuk ka ndonjë plan të madh për Apple TV në të ardhmen e afërt. Kështu të paktën mund të lexohet në një raport në të cilin arkitektët e krijimit dhe ndërtimit të tij, inxhinierët, pasqyrojnë pesimizmin e tyre në lidhje me këtë pajisje. Vitin e fundit, Apple ka bërë shumë ndryshime të mëdha në linjat e saj të produkteve, megjithëse ndryshimet e bëra në këtë në veçanti janë të diskutueshme. Ndryshimi kryesor në Apple TV ishte azhurnimi i Siri Remote në një version më miqësor për përdoruesit. Zhgënjyese. Por duket se nuk po bëhet më mirë.

Në të fundit buletin "Power On" për Bloomberg, Bisedat e Mark Gurman me inxhinierët e Apple tregojnë se ka pak optimizëm me strategjinë e Apple që pajisja duhet të jetë në çdo shtëpi, të paktën për vitin e ardhshëm. Pak zhgënjyese duke parë se strategjia e kompanisë në sektorin e saj argëtues, Apple TV +, është gjithashtu në rritje dhe e rëndësishme. Çfarë më pak sesa të kesh një pajisje të përshtatshme me ato pritshmëri dhe cilësi të përmbajtjes.

Bisedat e Mark Gurman me inxhinierët ata nuk lënë vend për dyshime: "Tani e tutje, është e vështirë të besohet se kjo do të ndodhë së shpejti." "Sidomos me inxhinierët e Apple që më thonë se kompania nuk ka një strategji të fortë të harduerit të dhomës së ndenjes dhe nuk ka shumë optimizëm të brendshëm."

Me fjalët e vetë Gurman se si Apple TV tani është një vegël "e padobishme". "Nuk është asgjë më shumë se një set-top me çmim të lartë në një treg të dominuar nga Amazon dhe Roku." Sigurisht, nuk është vetëm kritika shkatërruese që bën Marku. Ai shton se kompania mund të krijojë një Apple TV me shkop më të lirë, ose të prezantojë veçori të reja për të garantuar çmimin ekzistues.

Shpresojmë që Apple do të lexojë këtë gazetë dhe do të vendosë që ideja e Markut është mjaft e mirë dhe do t'i japë pajisjes një nxitje. qe mungon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.