Mark Gurman thotë se Apple tashmë është duke punuar në AirPods, AirPods Pro dhe HomePod të rinj

Apple AirPods tashmë kanë çmime edhe për riparimet e tyre

Apple ka gjetur një minierë ari me AirPods dhe tashmë po mendon ta rinovojë atë, në mënyrë që të vazhdojë të raportojë fitime milionerë, pa dyshim. Mark Gurman Ai sapo e shpjegoi atë në artikullin e tij të fundit të botuar në Bloomberg.

Apple kishte të drejtë në hartimin e së parës AirPods, dhe e bëri atë përsëri në AirPods Pro, duke dyfishuar çmimin e të parëve. Dhe ato shiten me miliona. Një pajisje e vogël që me siguri do t’i sjellë kompanisë përfitime të mëdha. një mënyrë që kompania dëshiron të vazhdojë të përfitojë, duke rinovuar me versione të reja në 2021.

Siç ka publikuar Mark Gurman në Bloomberg, Apple planifikon të azhurnojë formacionin e saj AirPods vitin e ardhshëm me dy modele të reja që përfshijnë AirPods të gjeneratës së tretë dhe AirPods Pro brezi i dytë.

Ai vëren në raportin e tij se në Cupertino po punojnë dy modele të reja- Një AirPods i nivelit të hyrjes së gjeneratës së tretë dhe versioni i dytë i kufjeve AirPods Pro, siç e keni mësuar nga punonjësit që punojnë në këto projekte.

Si gjenerata e tretë nga AirPods, raporti pretendon se ata do të trashëgojnë një dizajn të jashtëm të ngjashëm me AirPods Pro aktual, me një kërcell më të shkurtër dhe goma të zëvendësueshme të veshit, por pa anulimin e zhurmës. Apple po kërkon të përmirësojë jetën e baterisë së AirPods të rinj të thënë.

Për brezi i dytë Nga AirPods Pro, Apple synon të bëjë më pak kompakt duke hequr kërcellin e shkurtër që aktualisht del nga fundi, dhe thuhet se po teston një dizajn me një formë më të rrumbullakosur që mbush më shumë veshin e përdoruesit, ja që do t'i bënte ata më shumë e ngjashme me Samsung Galaxy Buds aktual dhe të tjerë me dizajne të ngjashme nga Amazon dhe Google.

Një HomePod i ri po punon?

Apple po planifikon gjithashtu një model të ri të HomePod Kjo do të ishte ndërmjet HomePod origjinal dhe mini HomePod të prezantuar së fundmi, sipas Gurman. Një pajisje e tillë do të ishte në madhësi, çmim dhe cilësi të zërit midis HomePod origjinal dhe HomePod mini. Uncleshtë e paqartë nëse Apple do të nxjerrë përfundimisht atë produkt apo thjesht do të ulë çmimin e versionit të nivelit të lartë edhe më tej. Do ta shohim atëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.