MarsEdit godet versionin 4.5 duke shtuar sinkronizimin e mediave me WordPress

Redakto Marsin

Një nga aplikimet e pakta (me të vërtetë nuk ka shumëllojshmëri në treg) që ne kemi në dispozicion. shkruajmë në blogeNëse nuk duam ta bëjmë drejtpërdrejt përmes internetit, është MarsEdit, i cili së bashku me IA Writer dhe Ulysses plotësojnë këtë listë të reduktuar të aplikacioneve.

Sidoqoftë, këto aplikacione ata zakonisht nuk shkojnë shumë mirëSidomos me WordPress, megjithëse zhvilluesit bëjnë gjithçka që është e mundur për ta bërë marrëdhënien më të durueshme. Në këtë kuptim, Triko e kuqe ka nisur një përditësim të ri të aplikacionit MarsEdit, me atë që arrin versionin 4.5 duke shtuar një funksionalitet shumë interesant.

Me versionin 4.5 të MarsEdit, më në fund do ta kemi në dispozicion qasje në secilën prej imazheve të ruajtura në server (për sa kohë që është nga WordPress).

Deri më tani, ne kishim qasje vetëm në imazhe që kishim ngarkuar përmes këtij aplikacioni te serveri ku pritet blogu. Kjo ka qenë e mundur falë azhurnimit të WordPress API që tani mbështet shkarkimin e një liste të plotë të skedarëve të publikuar të mediave.

Tani për tani, blogje jo-WordPress ata ende do të përballen me të njëjtin problem, duke pasur akses vetëm në imazhet që ngarkohen në server përmes aplikacionit, megjithatë, Red Sweater pohon se ata po punojnë për të ofruar sinkronizimin e mediave aty ku është e mundur.

Kjo është risia kryesore e ofruar nga aplikacioni MarsEdit në versionin e tij 4.5 por nuk është e vetmja, meqenëse përmirësimet e ndërveprimit janë shtuar gjithashtu në bloget e menaxhuara nga WordPress përveç përmirësimeve të performancës në aplikacion dhe defekte të ndryshme janë rregulluar.

MarsEdit është në dispozicion për tuajin shkarkoni falas por kërkon një licencë për të përfituar nga të gjitha funksionet që na vë në dispozicion.

MarsEdit 4 - Redaktues i blogut (Lidhja e AppStore)
MarsEdit 4 - Redaktues i blogutfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.