Coronavirus: Masat parandaluese në mbledhjen e aksionarëve të Apple

Takimi i aksionarëve të Apple

Koronavirusi po prek Apple më shumë sesa pritej. Sigurisht shumë më tepër për popullatën kineze. Shpresohej ose shpresohej që ky virus të mos ishte aq rezistent dhe se situata do të ishte nën kontroll së shpejti. Sidoqoftë, duket se po shkon për një kohë të gjatë. edhe pse në Kinë, Apple po kthehet në normalitet, ngadalë, i gjithë shqetësimi është i vogël.

Kjo e mërkurë është takimi i aksionarëve të Apple i cili do të zhvillohet në Teatrin e Steve Jobs dhe kompania ka dërguar një njoftim paralajmërues që masat parandaluese kundër koronavirusit duhet të mbahen.

Apple paralajmëron aksionarët se ata duhet të respektojnë masat parandaluese kundër koronavirusit.

Kur filloi shpërthimi i koronavirusit, autoritetet kineze u rekomanduan kompanive rezidente dhe atyre që bëjnë biznes rregullisht në vend, që Ata do të mbyllen për disa ditë për të shmangur ngjitjen e virusit. Në këtë mënyrë Foxconn ose Apple mbyllën dyqanet dhe bizneset e tyre.

Dukej se koronavirusi po qetësohej dhe se nuk do të largohej nga Kina, megjithatë lajmi i fundit është se ka raste në Itali, Spanjë, Shtetet e Bashkuara ... prandaj të gjitha masat paraprake janë të pakta. Një nga rekomandimet e OBSH-së dhe organizatave të tjera në lidhje me hetimin e COVID-19, është që ata njerëz të cilët kanë qenë në situata rreziku i nënshtrohen një karantine vullnetare. Pikërisht 14 ditë

Apple u ka kërkuar aksionerëve të saj që të gjithë ata që kanë udhëtuar në Kinë ose zona të diskutueshme, pajtohuni me atë rekomandim dhe mos merrni pjesë në mbledhjen e aksionerëve të Mërkurën. Kjo është për të shmangur një ngjitje të mundshme masive.

Ne duam që gjithçka të kthehet në normalitet sa më shpejt të jetë e mundur. Sigurisht, kjo pandemi, mendoj se tashmë mund ta kualifikojmë në këtë mënyrë, të ndalet sa më shpejt që të jetë e mundur. Për të mirën e të gjithëve, jo vetëm Apple dhe kompanitë e saj të palëve të treta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.