Mashtrim: Filloni iTunes në modalitetin e sigurt

itunes_logo-713950

Me ardhjen e iTunes 9 të fundit është mjaft e mundshme që disa nga shtojcat, vizualizimet ose shtesat nuk do të funksionojnë për ju. Për më tepër, është e mundur derisa në një moment të komplikojë funksionimin e duhur të iTunes.

Nëse kemi ndonjë nga këto probleme këshillohet të filloni iTunes në modalitetin e sigurt dhe pastaj përpiquni të identifikoni shkakun e problemeve tona dhe të çaktivizoni shtesën që shkakton çrregullimin në iTunes.

Për të filluar iTunes në modalitetin e sigurt, gjithçka që duhet të bëni është të bëni shtypni Command dhe Option kur ta hapim. Aq e thjeshtë.

Burimi | Lë të kuptohet se Mac OS X


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.