Këshillë: Detyroni magjistarin e instalimit me një AppleScript

dorëshkrim

Ka disa mënyra për të detyruar magjistarin e instalimit në Mac-të tona, dhe njëra prej tyre është përmes një AppleScript të programuar posaçërisht për të, e cila Kjo do të na japë mundësinë për të rikrijuar përdoruesin në Mac-in tonë dhe për ta pastruar atë brenda siç duhet të jetë.

Ky AppleScript është krijuar nga një përdorues i Lë të kuptohet se Mac OS X, dhe ka bërë të disponueshëm për të gjithë një lidhje direkte për shkarkim që ju falënderojmë pafundësisht.

Nga ajo që tashmë e dini, nëse Mac-i juaj është i çuditshëm, i ngadaltë ose duhet të pastroheni, merrni parasysh mundësinë e detyrimit të ndihmësit të instalimit… Megjithëse do të filloja nga e para.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.