Stenda e shtrembër iMac M1, tre muaj falas e Apple TV + dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Kjo javë ka qenë mjaft e qetë në krahasim me atë të mëparshme pasi që ne jemi "të varur" nga WWDC këtë vit. Gjithsesi, në Apple ka gjithmonë lajme për të diskutuar dhe thashetheme për të ndarë kështu që mund të themi se pavarësisht se kemi qenë një javë e qetë, kemi pasur lajme interesante. Edhe një javë do ta bëjmë ndaj me ju disa nga ato më të spikaturat në Unë jam nga Mac kështu që përgatitni një pije freskuese, bëjeni veten rehat dhe shijoni këtë lajm me ne.

Disa dyqane Apple në Shtetet e Bashkuara mund të kthehen në normalitetin e plotë falë heqja e maskave për përdoruesit. Firma Cupertino u dërgoi një deklaratë të brendshme punëtorëve për këtë çështje dhe në parim ata gjithashtu duhet të mbajnë këtë element të mbrojtjes, përdoruesit që hyjnë në dyqane mund të fillojnë të hyjnë pa maskë.

iMac i ri

Disa përdorues ankohen për një devijim i vogël në mbështetjen e shpirtit tuaj me procesorin M1. Ky lajm arriti në rrjet disa ditë më parë nga forume të ndryshme për mbështetjen e Apple dhe Reddit, Për momentin kompania Cupertino nuk iu përgjigj kërkesave dhe duket se ka pak raste.

Oferta Apple TV + falas për një vit duke blerë një pajisje duket se do të braktiset nga Apple. Në këtë rast, kompania Cupertino dëshiron zvogëloni periudhën prej 1 viti të shërbimit falas në tre muaj.

iMac

Për të përfunduar ne ju tregojmë se si hiqni me lehtësi dhe shpejt versionin tuaj beta të macOS Monterey nga Mac-i juaj. Ky opsion lejon përdoruesin hiqni sistemin nga kompjuteri në rast se jeni lodhur prej tij ose keni probleme me çdo aplikacion ose mjet që përdorni çdo ditë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.