Mbani kontrollin mbi dërgesat tuaja me Parcelën

Parcela-mak-0

Parcela është një aplikacion vërtet i dobishëm nëse për arsye personale ose të punës duhet të monitorojmë vazhdimisht gjurmimin e dërgesave të shumta në kompani të ndryshme transporti të tilla si MRW, TNT, UPS, FedEx ... gjithashtu na ofron një ndërfaqe minimaliste dhe më e mira nga të gjitha është që integrimi me pajisje të tilla si iPhone ose iPad të jetë i plotë, kështu që nëse një nga dërgesat tona ndryshon gjendje ne do ta dimë ajo kudo që të jemi.

Një avantazh tjetër është se ne mundemi redaktoni paraqitjet siç e gjykojmë të arsyeshmea, domethënë, nëse kemi një dërgesë të materialit logjistik, mund ta përshkruajmë si »Monolite dhe Renault Logos për shitje në Madrid», në këtë mënyrë do ta identifikojmë atë shumë më shpejt sesa me emrin e ndërmarrjes së transportit ose ndjekjen numri

Ne madje mund të filtrojmë me anë të dërgesës pasi na lejon aq shumë nëse duam shikoni dërgesat në progres, ata që dorëzohen ose nuk bëjnë direkt ndonjë lloj dallimi. Nga ana tjetër, ne gjithashtu mund të konfigurojmë njoftimet e shtytjes për të na njoftuar kur do të bëhet dorëzimi.

Parcela-mak-1

Aplikacioni është në dispozicion për shkarkim përmes Mac App Store dhe është falas edhe pse ka butona, dhe është se nëse duam të gjurmojmë më shumë se 3 dërgesa në të njëjtën kohë ose të na njoftojmë përmes njoftimeve automatike do të duhet të paguajmë 1,79 euro si një abonim vjetor premium. Siç e kam përmendur tashmë, për përdorim profesional mendoj se çmimi është më se i justifikuar, sepse ne gjithmonë do të jemi të informuar, por për ta përdorur atë personalisht, me opsionet në dispozicion përmes anës së tij falas do të jetë më se e mjaftueshme për shumicën prej nesh.

Më shumë informacion - Bellhop do t'ju ndihmojë të planifikoni më mirë udhëtimet tuaja


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Javi dijo

    Unë e kam përdorur atë për disa vjet në iphone, dhe funksionon në mënyrë të përsosur.