Apple TV + 'Mbrojtja e Jakobit' fillimisht do të ishte një film

Mbrojtja e Jakobit

Seriali "Mbrojtja e Jakobit" që po korr kaq shumë sukses në Apple TV + fillimisht ishte planifikuar si një film. Sidoqoftë, Mark Bomback, producent i serisë dramatike, ka rrëfyer se në fillim lindi ideja e krijimit të një filmi me skenar. Sidoqoftë, për shkak të cilësisë së saj dhe sa të gjerë është, ata vendosën të krijojnë një seri në mënyrë që të jenë në gjendje të mbulojnë të gjitha nuancat.

"Mbrojtja e Jakobit" është aktualisht seriali i dytë më i shikuar në Apple TV + pas Tregimi i mëngjesit. Kritikat ndaj tyre të gjithë janë të mirë dhe mbi të gjitha ata lartësojnë cilësinë e tij dhe argumentin e fortë që ka. Ajo që tani është një serial në Apple TV + mund të ketë qenë megjithatë një film.

Mark Bomback ka deklaruar se skenari (bazuar në librin e William Landay) atij "Fillimisht u dërgua me idenë se ishte një film. Fillova ta lexoja dhe menjëherë mendova se nëse do ta fusja skenarin në një film, do të pendohesha. Sepse, ky nuk është lloji i filmit që ju në të vërtetë bëni. Nuk do të bënte drejtësi ”.

Bomback kupton diçka rreth skenareve pasi ai ka marrë pjesë në filma si "Ngritja e majmunëve", "sfida totale" ... etj. Ai mendoi se nëse do të bënte një film nuk do të mbërrinte për të mbuluar të gjithë kuptimin e skenarit që i ishte kaluar dhe vendosi ta paraqesë punën si një seri. Duket se ai nuk ishte hutuar duke parë suksesin që po arrin.

Vetëm në rast se nuk keni parë ndonjë kapitull të kësaj serie, komentoni që tani mund ta shihni gjashtë të parat Në vazhdimësi. Përveç kësaj, çdo javë Apple po lëshon një kapitull të ri. Pak mbeten, pasi gjithsej tetë janë planifikuar.

Duket sikur mund të mos ketë shumë sezonePër shkak se Bomback tha se këtij projekti i ishin dashur gati tre vjet dhe se aktori kryesor i tij, Chris Evans, nuk ka shumë interes për këtë perspektivë afatgjatë.

Shënim: Përdoruesi JM na kujton se kapitujt 5 dhe 6 nuk janë përkthyer në Spanjisht, me sa duket për shkak të shqetësimeve të krijuara nga pandemia globale e shëndetit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   JM dijo

    Ju keni harruar të thoni se kapitujt e 5-të dhe të 6-të nuk janë përkthyer në Spanjisht, ato janë vetëm në Spanjisht dhe Anglisht të Amerikës Latine. Siç kam lexuar, ata e kanë shtyrë dublimin për shkak të koronavirusit. Të dhënat janë të rëndësishme nëse nuk doni që ata t'ju lënë me mjaltë në buzët tuaja në kapitullin e 4-të.