Mbroni veten nga rrezatimi nga iPhone tuaj

Këllëqe iPhone me rrezatim anti-rrezatim

Këllëqe iPhone me rrezatim anti-rrezatim

Shqetësimi i shumë në këtë epokë të plotë Gadgets y teknologji është rrezatim që ato lëshojnë dhe që janë kaq të dëmshme për tonat shëndetësor. Ju jeni valët e radios mund të jetë shkaku i serioze probleme y Sëmundjet, prandaj shumë kompani po punojnë për të zbutur efektet e saj.

Pong është një nga këto kompani, dhe ka ndërmarrë hapa duke nisur një mill që kufizon rrezatim i lëvizshëm, duke mbrojtur të dy telefono si përdorues, faleminderit në modelin e tyre të silikonit, ata gjithashtu kanë një Modul PCB prej ari që lejon ridrejtimin e shumicës së rrezatimi larg nga koka e përdoruesit, ndërsa maksimizon sinjalin nga i lëvizshëm. Në këtë mënyrë mill arrin të zvogëlojë rrezatimi nga celularët me tetëdhjetë e pesë përqind, sipas një studimi të kryer nga Pong, dhe e vërtetuar nga FCC e Shteteve të Bashkuara.

Tani për tani, mill është në dispozicion vetëm për iPhone 3G, 3G y Lakorja e ferrë dhe ka një vlerë prej $ 60 dollarë për smartphone të mollës, dhe 50 dollarë për Ferrë.

Përmes | iPodTotal


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.