Mbroni Mac-in tuaj me iAlertU

kap-48.png

iAlertU Shtë një aplikacion GNU që kur ekzekutohet mbetet si banor në shiritin Mac dhe lejon bllokimin nga telekomanda Apple duke shtypur gjatë butonin «MENU» për të bllokuar ekranin ndërsa aktivizoni alarmin. Tingulli i alarmit është i ngjashëm me atë të një makine normale por ka disa mospërputhje që ju japin besim si një version beta që është.

iAlertU Ai përfshin, siç mund të shihet në imazh, mbrojtje ndaj shkrimit në tastierë, lëvizjes së miut, lidhjes ose shkëputjes së adaptorit të energjisë, shkyçjen e pajisjeve USB / fireWire, mbylljen e ekranit (macBook / MBPRo / Air) dhe lëvizjen ( MbPro dhe MbAir) meqenëse përdor sensorët e lëvizjes të përfshirë në këtë pajisje. Ky opsion i fundit është i përshtatshëm për t'u përdorur me kujdes pasi një prekje e lehtë dhe e pafajshme në tryezën ku ndodhet do të ndez alarmin nëse lëmë vlerën që ajo sjell si parazgjedhje kështu që është e përshtatshme ta vendosni të paktën në vlerën e treguar në imazhin e mësipërm për të shmangur hutimin e MacBook Pro dhe hedhjen e një numri në zyrë ndërsa jemi në orën e kafesë.

iAlertU jep mundësinë për të dërguar përmes Apple Mail një foto të cilitdo që është para kamerës iShight kur alarmi aktivizohet në adresën e postës elektronike të specifikuar në konfigurim. Mund të armatoset gjithashtu nga menuja e aplikacionit (e dobishme nëse nuk kemi telekomandë) dhe mund ta çaktivizojmë me një fjalëkalim.

Ndodh herë pas here që duke shtypur gjatë butonin «MENU» për të çaktivizuar alarmin, ne nuk i kushtojmë shumë vëmendje dhe duhet të insistojmë disa herë, por asgjë që nuk lejon që iAlertU të jetë një vegël e mirë e sigurisë për maket tona

Duket se punon edhe për iMacs, Mac Minis dhe Mac Pro por logjikisht nuk do të kemi në dispozicion një detektor lëvizjeje ose mbyllje ekrani, në Mac Pro dhe Mac Mini nuk do të kemi mundësinë të dërgojmë një foto me email pasi që ne të bëjmë nuk keni një aparat fotografik (nëse nuk keni, ne kemi vendosur një të tillë).

Funksionon në mënyrë të përsosur tek Tiger dhe Leopard (duke kursyer mete të vogla).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mbp13 dijo

  Përshëndetje,
  Unë e instalova atë në një pro Macbook me leopard dëbore dhe nuk funksionon për mua me telekomandën Apple. Para me leopardin nëse kjo funksiononte. Ndihmë ju lutem.

 2.   Mbp13 dijo

  Më lejoni të shpjegoj më qartë ... programi funksionon mirë dhe ngarkohet pa gabime, mund ta aktivizoni manualisht por me komandën nuk bën asgjë fare. Telekomanda funksionon mirë sepse ngarkon të gjitha aplikacionet multimediale dhe gjithçka që lejon telekomanda në ato aplikacione riprodhohet pa probleme përveç në IAlertU që nuk bën asgjë. Ai nuk e aktivizon këtë aplikacion dhe as e çaktivizon kur e aktivizoni manualisht.
  A e dini nëse është një problem i papajtueshmërisë me leopardin e borës?

  Një përshëndetje.

 3.   Mbp13 dijo

  Ndihma lidh zhvilluesit e aplikacioneve aty ku tregojnë papajtueshmërinë e aplikacionit me Snow Leopard.
  http://sourceforge.net/tracker/index.php?func=detail&aid=2846029&group_id=198330&atid=965044

 4.   Bruno dijo

  Unë kam hyrë në atë lidhje, asgjë nuk del. nuk mund të shkarkohet

 5.   javier hernandez dijo

  Më falni, një pyetje, si mund ta çaktivizoj atë, çfarë ndodh nëse e instaloj në mac pro tim dhe ekrani shkon i zi dhe sa herë që prek makinën tingëllon alarmi dhe nuk më përgjigjet, asgjë nuk shihet në ekran Allshtë e gjitha e zezë dhe fillon të pulsojë kur bie alarmi, si ta çaktivizoj atë?

 6.   Fredy dijo

  Po .... Unë instaloj iAlertU në mmi macbook dhe nuk funksionon ... sistemi operativ është 10.4.11 .... çfarë mund të bëj?

 7.   jaca101 dijo

  Ndoshta nuk do të funksionojë me Tiger dhe më parë OS X ...

 8.   Jorge Morlet dijo

  Unë aktivizova alarmin dhe nuk kam telekomandë dhe nuk më kërkoi ndonjë fjalëkalim për ta aktivizuar, pasi e çaktivizoj

 9.   DANIEL FLORES dijo

  pershendetje ajo qe ndodh eshte qe une instaloj ialertu ne macbook tim por e aktivizoj dhe nese funksionon por nuk mund ta çaktivizoj. Si mund ta çaktivizoj alarmin ...

  faleminderit dhe te fala

 10.   Alber dijo

  Unë mendoj se ne jemi të njëjtë, ai ka punuar si duhet për mua, por unë nuk mund ta çaktivizoj atë, unë duhet të fik Macbook në ashpër, pasi nuk ka asnjë mënyrë.
  faleminderit përshëndetjet

 11.   jorgeside13@yahoo.com dijo

  Përshëndetje emri im është Jorge dhe kam nevojë për ndihmë noce si ta çaktivizoj alarmin që e aktivizova dhe tashmë e kam fikur dhe ndezur dhe është aktivizuar vetëm që më parë ooo nuk kam as telekomandë ... mirë kujdesuni dhe ju lutem ndihme faleminderit mirupafshim

 12.   Xabi dijo

  Unë nuk kam kontroll dhe nuk mund ta çaktivizoj alarminMaaa !! ... sa herë që e paguaj menjëherë marr alarmin hahaha ... nuk mund ta çaktivizoj, gjëja e mirë është që unë gjithashtu kam dritare në Mac-in tim, por tani nuk mund të hyj në sistemin operativ Mac sepse nuk mund ta çaktivizoj alarmin ... dreqi, më ndihmoni si më parë?

 13.   neazdejota dijo

  Mund ta çaktivizoni iAlertU, thjesht duke shkruar fjalëkalimin që keni vendosur si parazgjedhje, posa të fillojë të bie alarmi ose edhe kur është akoma vendosni fjalëkalimin dhe çaktivizohet, !! Në rast se disa njerëz bëjnë pyetjen: ku do të vendoset fjalëkalimi? Thjesht shtypni dhe tani, asnjë menu nuk do të shfaqet ku ta vendosni.

 14.   hola dijo

  Përshëndetje, mabook im nuk mund ta bëjë këtë, unë nuk mund ta çaktivizoj atë, laptop, nuk kam kontroll, nuk mbaj mend se cila është urgjente !!!!!!!!! 1

 15.   Aleksandër Melendez dijo

  Fantastike, e kisha shkarkuar pak kohë më parë, por deri më tani e kam hedhur në provë ... XD (çaktivizohet duke futur fjalëkalimin)