Me iPhone 6S do të vijë Ekrani 3D Prekës

iphone-forcë-prekje

Kryefjala e Nesërme po mbërrin dhe në Soy de Mac ne duam t'i japim një goditje të vogël furçës secilës prej gjërave që besohet se ata nga Cupertino do të paraqesin. Në një artikull të mëparshëm kemi folur për supozimin iPad Pro, duke e lënë këtë për të folur në lidhje me tiparin e ri kryesor të iPhone 6 dhe iPhone 6S Plus të ardhshëm. 

Ky është një tipar i ri që do të integrohet në ekranin e tij dhe kjo është që megjithëse iPhone i ardhshëm do të ketë praktikisht të njëjtën pamje, e njëjta gjë nuk do të ndodhë me pjesën e brendshme dhe me ekranin e tij. Ky ekran i ri do të ketë teknologjinë e re 3D Touch Display, ose çfarë është e njëjta, evolucioni i Force Touch.

Ne do të përballeshim me një dimension të ri të Force Touch që filloi të shfaqej në TrackPad të MacBook dhe MacBook Pro Retina të reja dhe që u përfshi më vonë në Apple Watch. Deri më tani ne nuk kemi thënë asgjë të re dhe kjo është se ndryshimi midis atyre që ne tashmë dimë për Force Touch dhe tani Display 3D Touch Display është se ndërsa e para është në gjendje të zbulojë dy gjendje, prekjen dhe presionin në ekran, e dyta shton një dimension të ri, pra 3D në emrin e tij.

Astropad mac ipad

Tani do të kishim "Prekje", "presion" dhe "presion i thellë" gjatë gjithë jetës. Asgjë nuk dihet ende se si do të ishte ajo gjendje e tretë dhe çfarë duhet të bëhet në ekran që të zbulohet si e tillë. Ajo që dihet është se kjo teknologji është ajo që do të vinte në iPhone të ri dhe gjithashtu në avancimin e iPad Pro që pritet të shihet nesër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.