Me Atento, ne do të dimë se si e përdorim kohën tonë para Mac

Nëse zakonisht përdorim një Mac për stacionin tonë të punës, ka të ngjarë që kur të mbarojë dita, dhe mali i punës të jetë akoma më i lartë se sa duhet, ne do tërishikoni se si e kemi investuar kohën tonë. Për të analizuar se si ka qenë produktiviteti ynë, në App Store Mac kemi në dispozicion një seri aplikacionesh, të gjitha shumë të vlefshme.

Sot po flasim për Atento, një aplikacion, me të cilin jo vetëm mund të dimë se ku e kemi investuar kohën tonë, por edhe ofron informacion të detajuar. I vëmendshëm, jo ​​vetëm që na ofron informacion në lidhje me kohën që kemi kaluar në aplikacionet e zakonshme, por gjithashtu na lejon të dimë se cilat faqe në internet kemi vizituar.

Ky informacion mund të jetë shumë i rëndësishëm, nëse nuk duam të pranojmë se duke vizituar profilin tonë në Facebook, llogarinë tonë në Twitter ose faqen e internetit të gazetës sonë të preferuar sportive, Ata janë shkaku që ne të humbasim orë për të përfunduar detyrat tona të përditshme. Por përveç kësaj, është gjithashtu një funksion shumë interesant që na lejon të dimë, cilat janë faqet e internetit që anëtarët e familjes sonë kanë vizituar, veçanërisht ato më të voglat, nëse përdorin rregullisht Mac-in tonë.

Funksionet kryesore të Atento

  • Atento ofron mbështetje për Touch Bar të MacBook Pro të lëshuar nga 2016.
  • Na ofron informacion të plotë në lidhje me përdorimin e aplikacioneve dhe faqeve të internetit që kemi vizituar.
  • Kjo na lejon të shënojmë aplikacione ose faqe në internet si Time Thieves, në mënyrë që të mësohemi me idenë se duhet të fillojmë të ndalojmë përdorimin ose vizitimin e tyre, nëse ato janë faqe në internet.
  • Ruan të dhënat për 7 ditët e fundit.

Atento është në dispozicion për tu shkarkuar falas Përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli, një aplikacion që është i disponueshëm në disa gjuhë, përfshirë Spanjisht, kërkon macOS 10.12 dhe është i pajtueshëm me procesorë 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.