Mega, Megaupload i ri, është tani në dispozicion

MEGA

Kim Dotcom e ka bërë atë, dhe vetëm një vit pasi bota u shtang nga mbyllja e Megaupload nga FBI, fillon shërbimin e saj të ri të ruajtjes së reve, Mega. Një sistem që shpreson të thyejë tregun, dhe për momentin duket se ka pasur sukses, sepse 50 GB hapësira e tij e lirë e lë Dropbox "në pelena", SugarSync, iCloud, Google Drive ose ndonjë tjetër që mund të mendoni. Kjo e ka bërë nisjen një sukses të plotë, dhe në vetëm 2 orë ajo tashmë kishte arritur 250.000 regjistrime, gjë që po e bën qasjen në faqe mjaft të vështirë, dhe ngarkimi i skedarëve në cloud është pothuajse i pamundur misioni.

Pamja e ekranit 2

Skedarët tuaj do të menaxhohen nga çdo shfletues, megjithëse Mega rekomandon përdorimin e Chrome, ose funksionon. Ju do të keni qasje në të dhënat tuaja dhe do t'ju tregojë hapësirën e hapësirës që keni në dispozicion. Me 50Gb, e vërteta është se ka më shumë hapësirë ​​për shumicën e përdoruesve, por nëse nuk i afrohet, mund të punësoni më shumë hapësirë ​​ruajtëse duke paguar tarifa të ndryshme mujore.

Pamja e ekranit 3

Llogaria Pro I përfshin 500Gb dhe 1Tb gjerësi bande për vetëm 9,99 euro në muajNëse nuk është e mjaftueshme, për 19,99 euro do të rritni hapësirën e ruajtjes në 2TB dhe 4TB të gjerësisë së brezit, dhe për më të kërkuarit, deri në 4TB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8TB të gjerësisë së bandës për 29,99 euro në muaj.

Pamja e ekranit 4

Nga shfletuesi, ju do të menaxhoni skedarët tuaj me një dritare që kujton çdo eksplorues konvencional të skedarëve. Krijoni dosje, fshini skedarët, zhvendosni ato ... gjithçka është mjaft e thjeshtë. Ju mund t'i ndani skedarët përmes një lidhje publike, nga e cila kushdo mund t'i shkarkojë, ose t'i ndajë vetëm me njerëz të caktuar.

Pamja e ekranit 1

Dhe si një masë sigurie, dhe për të mbrojtur të gjitha skedarët tuaj, një sistem enkriptimi 2048-bit mbron të gjitha skedarët tuaj, kështu që as megaupload-i nuk do të dijë se çfarë ruani. Përveç sigurisë për skedarët tuaj, ka të bëjë me arritjen e sigurisë për vetë Mega, kështu që askush nuk mund të kërkojë që ajo të përgjigjet për atë që përdoruesit e saj ruajnë.

Shumë tipare janë ende në zhvillim: aksesi celular, mesazhe të menjëhershme midis përdoruesve të Mega, mundësia për të ndarë dosje të tëra, aplikacione për të sinkronizuar skedarët e krijuar për sistemet kryesore operative ... shumë përmirësime që pritej të përfshiheshin në nisje, por që duhej të vonoheshin, dhe që shpresojmë së shpejti të jetë në dispozicion. Për momentin, ajo që keni është 50 GB hapësirë ​​ruajtëse falas, kështu që nëse dëshironi llogarinë tuaj, regjistrohuni në faqen e tyre të internetit. Sigurisht, durimi sepse është shembur.

Më shumë informacion - SugarSync 2.0 beta tani i disponueshëm për OS X

Burimi - Mega


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Charly2103 dijo

  Dhe çfarë lidhje me ne që kemi një llogari premium në Megaupload ???
  ne i humbasim skedarët dhe llogarinë ???
  Epo, biznesi do të dalë ...