Menaxheri i detyrës "Për shkak" për macOS merr një azhurnim të madh

shkak

Sot një aplikim menaxher detyrë Almostshtë pothuajse thelbësore nëse jeni një person shumë i zënë dhe nuk doni asgjë që t’i shpëtojë kontrollit tuaj. Vizitat, takimet dhe tani më shumë se kurrë videokonferencat plotësojnë axhendat e të gjithëve.

Dhe edhe nëse nuk jeni CEO i një kompanie të madhe, ju gjithashtu keni nevojë për një menaxher detyrash. Kalimi nëpër pastruesin e thatë ose ndryshimi i ujit në rezervuarin e peshkut janë detyra të thjeshta ditore që nuk duhet të harroni, nëse nuk doni që peshqit tuaj të vdesin. Aplikimi popullor «shkak»Në versionin desktop ai sapo është rinovuar me lajme interesante.

Due for Mac sapo ka marrë një azhurnim të ri që sjell një numër të lajme të rëndësishme përballë përdoruesit. Ajo përmban një ndërfaqe krejtësisht të re, temat aktuale, mbështetjen e modalitetit të errët, analizën e përmirësuar të datave inteligjente, modalitetin e shiritit të menusë, redaktimin me shumicë, mbështetjen e gjesteve dhe karakteristika të tjera të reja.

aplikacioni "Për shkak" bazohet në idenë e të qenit në gjendje të caktojë përkujtesa shumë shpejt me alarme shumë të personalizueshme. Versioni Mac sot mori një azhurnim të madh me më shumë se tetë ndryshime praktike dhe veçori të reja për të thjeshtuar më tej përdorimin tuaj të përditshëm.

Para së gjithash, përdoruesit e "Duhet" do të vërejnë një të re ndërfaqen e përdoruesit i freskët dhe modern që përfshin katër tema të reja. Ekziston gjithashtu mbështetje e sistemit të gjerë të modës së errët për macOS.

Ndryshime të tjera përfshijnë një mënyrë të re të shiritit të menusë, madhësi të personalizuara të tekstit, seksione të palosshme, aftësinë për të redaktuar për të planifikuar, ndryshuar dhe fshirë alarmet rikujtuese, mbështetje për gjestet e rrëshqitjes dhe analiza më të zgjuar të datave që duhet t'u lejojnë përdoruesve të caktoni përkujtesa dhe planifikoni përsëri më shpejt se më parë.

Për shkak për Mac është në dispozicion në Mac App Store me një çmim prej 16,99 Euro, dhe një azhurnim vjetor të 9,99 Euro. Ekzistojnë gjithashtu versione për iPhone, iPad dhe Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jonny Palazuelos dijo

    E kuptoj që duhet të hani, por pse të komentoni si aplikacione të mira që me të vërtetë nuk funksionojnë? ... Këtu keni disa komisione fitimi.