Menaxhoni kalendarin tuaj në një mënyrë të thjeshtë dhe shumë vizuale me yCalc

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e kalendarit tonë, Apple na vë në dispozicion aplikacionin Calendar, një aplikacion nga i cili ikin përdoruesit më pro për shkak të mungesës së funksioneve. Si brenda ashtu edhe jashtë Mac App Store kemi në dispozicion një seri aplikacionesh me të cilat mundemi menaxhoni kalendarin tonë me një numër të madh opsionesh.

Sot ne po flasim për yCal, një aplikim i kalendar që na lejon të kemi akses në të gjitha takimet shpejt dhe lehtë falë llojeve të ndryshme të pamjes që na vë në dispozicion: vjetore, mujore, javore ... Për më tepër, na lejon të shtojmë të shtëna, të vendosim shenja, të shtojmë periudha pushimesh, ditëlindje ...

YCalc na lejon të kontrollojmë shpejt se sa të zënë e kemi agjendën tonë falë opsionit që na lejon të shënojmë ditët me ngjyra të ndryshme (të cilat mund të përfaqësojnë detyra, punë ose ndonjë gjë tjetër) dhe që na lejon të dimë shpejt se cilat ditë kemi falas dhe të cilat janë të zënë. Në këtë mënyrë, duke përdorur pamjen mujore ose vjetore, ne mund ta shohim shpejt cila është dita ose muaji më i mirë që kemi më shumë kohë të lirë për ta zënë shpejt me gjëra të tjera të nevojshme, shkoni me pushime ...

Ndërfaqja e përdoruesit është krijuar që të jetë sa më ndërhyrëse e mundur, diçka për të qenë mirënjohës në këto lloj aplikimesh, veçanërisht nëse e kalojmë jetën të ngjitur në kalendarin tonë. yCalc integrohet në mënyrë të përsosur me të gjitha kalendarët që kemi vendosur në iCloud, kështu që të gjitha informacionet do të sinkronizohen me të gjitha pajisjet e shoqëruara me të njëjtën ID.

Megjithëse për momentin nuk ofron mbështetje vendase për CalDAV, sipas zhvilluesit ata po punojnë për të dhe në azhurnimet e ardhshme ky funksion do të jetë gjithashtu i disponueshëm. yCal ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 9,99 euro, kërkon macOS 10.12 ose më vonë dhe një procesor 64-bit. Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë ndaj aplikacionit vendas të Kalendarit, yCal mund të jetë aplikacioni që po kërkoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.