Menaxhoni kufizimet e kontrolleve prindërore nga distanca

Kontrolli prindëror në distancë-0

Kontrollet prindërore janë a filtër i jashtëzakonshëm që ju lejon në një farë mënyre të kufizoni përmbajtje të caktuara që nuk janë të përshtatshme në internet në mënyrë që fëmijët tuaj të mos kenë qasje, madje edhe aplikacione të caktuara që nuk rekomandohen për t'u përdorur nga një fëmijë, madje e mban të bllokuar hyrjen në Mac në varësi të përcaktuar oraret.

Deri më tani gjithçka është normale dhe nuk ka asgjë me të vërtetë të jashtëzakonshme nëse nuk do të ishte sepse ne gjithashtu mund t'i rregullojmë këto filtra duke shtuar më shumë ose duke i eleminuar ato në kohë reale përmes rrjetit. Me këtë ne mund të jemi në gjendje t'i modifikojmë këto kufizime sipas dëshirës sonë pa "Pushtoni" privatësinë e fëmijëve tuaj në dhomat e tyre (duke supozuar se i kanë pajisjet atje) në çdo kohë.

Në mënyrë që të arrijmë të gjitha këto, ne do të duhet të krijojmë një llogari si administrator në Mac në fjalë që duam të marrim nën kontroll më vonë, duke qenë gjithashtu i mundur shtoni të njëjtën llogari administratorin që kemi në Mac-in tonë për ta bërë më të lehtë për të mbajtur mend emrin e përdoruesit / fjalëkalimin.

Sapo të bëhet kjo, ne do të duhet të shkojmë fizikisht në Mac të largët dhe të klikojmë në Preferencat e Sistemit, pastaj në ikonën e Kontrollit Prindëror dhe më në fund në dry, që shfaqet në pjesën e poshtme të majtë, për të qenë në gjendje të modifikojmë kufizimet.

Kontrolli prindëror në distancë-1

Së fundi, ne do të klikojmë në ingranazhin e vendosur gjithashtu në pjesën e poshtme të majtë për të filluar shtimin e filtrave të përmendur që ne i konsiderojmë të përshtatshme për kur të kemi mbaruar, klikoni përsëri në dry, për ta rregulluar atë dhe sigurohuni që ata nuk mund ta ndryshojnë atë.

Pikërisht në atë moment kur filloni Mac-in tuaj dhe keni qasje në kontrollet prindërore, do të jeni në gjendje të shihni Mac-in e fëmijës tuaj në mënyrë që të mundeni 'Menaxho' atë në distancë.

Më shumë informacion - Vera ka mbërritur dhe ju duhen kontrollet prindërore (1/2)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.