Menaxhoni skedarët tuaj në mënyrë të qetë me Shfletuesin me rreze X

Kur menaxhojmë skedarët tanë, sidomos kur kemi të bëjmë me formate të ndryshme skedarësh, ndonjëherë Gjetësi mund të jetë i shkurtër, diçka që për fat të keq është shumë e zakonshme në aplikacionet që Apple na bën të disponueshëm natyrshëm. Për fat të mirë, ne kemi alternativa të shkëlqyera për pothuajse gjithçka në Mac App Store.

Dhe them për pothuajse gjithçka, për sa kohë që aplikacionet nuk kanë nevojë për leje të veçanta për të ofruar disa nga funksionet e tyre, pasi që në këto raste, zhvilluesi është i detyruar t'i ofrojë ato nga jashtë App Store Mac. Nëse Gjetësi nuk i afrohet më shumë kur bëhet fjalë për menaxhimin e skedarëve tanë, në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacionin Shfletues me rreze X.

Siç sugjeron emri i saj, Shfletuesi me rreze X është një zbulues skedarësh me të cilin ne mund oseOrganizoni të gjitha skedarët që kemi ruajtur në kompjuterin tonë. Por përveç kësaj, ai gjithashtu na tregon një vrojtim të tij në formën e një fotografie, e cila na lejon të organizojmë fotografitë tona në një mënyrë shumë më të lehtë sesa duke paraparë secilën prej tyre përmes shiritit hapësinor.

Na ofron gjithashtu një sërë funksionesh që na lejojnë të automatizojmë, për aq sa është e mundur, menaxhimin që kryejmë me skedarët tanë. Këtu janë tiparet kryesore të Shfletuesit me rreze X:

 • Llogaritni shpejt numrin dhe llojin e skedarëve që zënë vend në hard diskun tuaj.
 • Llogaritni madhësinë e dosjeve dhe nën-dosjeve shpejt dhe me lehtësi.
 • Kjo gjithashtu na lejon të gjejmë se cilat dosje zënë më shumë hapësirë ​​përveç skedarëve më të mëdhenj.
 • Për më tepër, kjo na lejon të gjejmë të gjitha skedarët e fshehur dhe / ose të bllokuar nga sistemi.
 • Mbështetje për të hapur skedarë / dosje direkt në Finder.
 • Nga vetë aplikacioni, ne mund të fshijmë skedarë ose dosje.

X-ray Browser ka një çmim në Mac App Store prej 3,49 euro, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon OS X 10.7.

X-ray File Browser (AppStore Link)
X-ray File Browser4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.