Merrni pamje nga faqet e internetit me WebShot Pro

Me siguri në më shumë se një rast, ju keni synuar të merrni screenshot-in e shfletuesit tuaj, por për shkak të madhësisë së tekstit ose imazheve, ne duhet ta merrnim atë në kapje të ndryshme për t'u bashkuar më vonë me ta duke përdorur Pixelmator, Photoshop ose GIMP. Një mundësi tjetër është të shndërroni faqen në fjalë në PDF.

Për fat të mirë, në Mac App Store, dhe prapa tij, ne mund të gjejmë aplikacione që na lejon të bëjmë këtë lloj kapje në një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë, pa pasur nevojë që më vonë të përdorni aplikacione për redaktimin e fotove ose formatin PDF që nuk është gjithmonë më i përshtatshmi për ruajtjen e faqeve të internetit.

Një nga aplikacionet që na lejon të marrim pamje nga ekrani i të gjithë uebit që shfaqet në shfletues është WebShot Pro, një aplikacion që Për momentin është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Ne nuk e dimë sa do të zgjasë kjo ofertë, kështu që nëse jeni të interesuar për këtë aplikacion, mos vononi ta përfitoni atë.

Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë, pasi që posa ta ekzekutoni, do të shfaqet një lloj shfletuesi në të cilin duhet të hyjmë në ueb nga i cili duam të kapim. Pasi të jetë ngarkuar, ne vetëm duhet të klikoni në butonin Shot që aplikacioni të bëjë punën e tij dhe të gjenerojë skedarin në formatin jpg.

Rezolucioni i imazhit të marrë do të jetë e njëjtë me madhësinë që zë aplikacioni në ekran, kështu që nëse e kemi në ekran të plotë, gjerësia e kapjes do të jetë e njëjtë me rezolucionin horizontal të pajisjeve tona.

Çmimi i zakonshëm i këtij aplikacioni është 4,49 euro në Mac App Store. WebShot Pro kërkon macOS 12.12 ose më vonë dhe është i pajtueshëm me procesorë 64-bit, kështu që nuk do të kemi ndonjë problem në vazhdimin e përdorimit të tij në versionet e ardhshme të macOS që vijnë në treg. Mos harroni se versioni tjetër i macOS Mojave nuk do të jetë më i pajtueshëm me aplikacionet e dizajnuara në 32 bit.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.