Merrni sfondet e MacBook Pro të ri 16 ”

MacBook Pro 16 inç

Sfondet që Apple zgjedh për pajisjet e saj të reja janë gjithmonë tema e bisedës. Të tregohet e vërteta Ato janë bërë nga dhe për atë pajisje të re që sapo ka dalë në treg. Në këtë rast po flasim për MacBook Pro 16 ”.

Ata prej nesh që nuk i kemi më të fundit nga Apple, dhe kjo nuk është për shkak se nuk duam, ne po presim me padurim të shohim për çfarë janë ato imazhe të jetë në gjendje t'i shkarkojë ato dhe të shohë se si janë në terminalet tona.

Fotografitë për ekranin më të madh të një laptopi

Këto dy sfonde të reja, të zgjedhura nga Apple, shkojnë te MacBook Pro 16 ”që as nuk është pikturuar. Me atë ekran madhështor nga kompjuteri me një rezolucion i personalizueshëm për shijen e konsumatorit.

Wallpapers Ata vijnë në një rezolucion se duke folur në argjend, ato janë një kafshëri autentike. 6016 x 6016. Në këtë mënyrë mund t’i shkarkojmë për pothuajse çdo pajisje, sepse në secilën prej tyre do të duken shkëlqyeshëm.

Logjikisht, atje ku do të duken më mirë është në MacBook Pro me ekranin më të madh të të gjithë gamës së laptopëve Apple. Por ju nuk keni pse të shpenzoni atë që kushton kompjuteri. Thjesht shkarkoni ato nga këto lidhje:

 1. Në blu
 2. Ne te kuqe

Wallpapers ato janë abstrakte, të ndritshme dhe plot ngjyra. Ata do të përshtaten si një dorezë në ekranin 16 inç.

Në mënyrë që të vendosni sfondin në Mac, ju keni tre mundësi:

 1. Nga preferencat e sistemit. 
  1. > Preferencat e Sistemit> Desktop & Screensaver> zgjidhni një dosje imazhi në të majtë, pastaj klikoni një imazh në të djathtë për të ndryshuar desktopin.
 2. Nga aplikacioni i fotove: Zgjidhni foton që dëshironi. Klikoni me të djathtën dhe zgjidhni Ndani> Vendosni imazhin e desktopit nga nën menyja.
 3. Nga Gjetësi: Nga Finder ose nga desktop, gjeni imazhin që dëshironi të përdorni. > klikoni me të djathtën mbi imazhin> Vendosni imazhin e desktopit në nën meny.

Tani ju vetëm duhet të zgjidhni se cilën prej tyre do të vendosni si sfond.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.