Merrni sfondet WWDC 2020 këtu

Fondet WWDC

Një nga risitë që WWDC ofron është thjesht sfond i ri që përdoruesit mund ta gjejnë tani falas në internet. Ky është rasti i një faqe në internet të quajtur Birch Tree, e cila mbledh të gjitha sfondet në një mënyrë të rregullt për Mac, iPad, iPhone dhe pajisjet tona të tjera. Rezolucioni i këtyre sfondeve është i lartë në mënyrë që edhe kompjuterët 5k si iMac të mund të shijojnë këto sfonde falas me cilësi të shkëlqyeshme.

Artikulli i lidhur:
WWDC 2020 do të jetë një "përvojë e re në internet"

Në këtë ueb Ne i gjejmë brenda një artikulli nga Matt Birchler, të gjitha letër-muri falas të cilat janë në dispozicion tani dhe janë krijuar ekskluzivisht nga WWDC i këtij viti. Konferencë që Apple do të kryejë në transmetim për herë të parë në historinë e saj për shkak të zgjerimit të pandemisë Covid-19 që prek të gjithë botën.

Ne mund të jemi të lumtur që të paktën kjo ngjarje në të cilën do të zhvillohen sistemet e reja të funksionimit të secilës prej pajisjeve që Apple ka, pasi që shumica e ngjarjeve të mëdha janë pezulluar për shpërthim i koronavirusit. Në çdo rast, Apple duhej të paraqiste sistemet e saj të reja operative dhe çfarë mënyre më të mirë për ta bërë atë sesa përmes një konference në internet në mënyrë që të mos ndikojë më shumë probleme shëndetësore për njerëzit që marrin pjesë personalisht në WWDC, edhe pse konferenca mbahet në qershor It'sshtë më mirë të parandalojnë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.