Merrni sinjalizime të ulëta të baterisë në Mac tuaj, nga pajisjet e tjera të Apple

Mund të merrni njoftime të ulëta të baterisë nga pajisjet tuaja Apple në Mac

Një nga risitë që Apple prezantoi shumë kohë më parë është mundësia e shtimit të një serie Widgets në ekranin kryesor, përfshirë një që i referohet baterisë së pajisjeve tuaja. Quiteshtë mjaft e dobishme kur nuk kemi iPhone përreth për shembull dhe duam të shohim nëse do të na mbajë pjesën tjetër të ditës. Sidoqoftë, do të ishte më e dobishme të ishte në gjendje të merrni paralajmërime ose paralajmërime të ulëta të baterisë në Mac kur do të mbarojë.

Në këtë mënyrë nuk do të duhet të shikojmë Widget-in herë pas here. Por sa për pothuajse gjithçka, ekziston gjithmonë një zgjidhje dhe nëse doni të shtoni këtë lloj alarmi në Mac, Thjesht duhet të shkarkoni një aplikacion shumë të thjeshtë dhe të lirë.

Bateritë për Mac shtojnë alarme të ulëta të baterisë në Mac-un tuaj

Para së gjithash, gjëja e parë Ju duhet të siguroheni që iPhone dhe Mac juaj janë nën të njëjtin rrjet Wi-Fi. Pasi të bëhet ky kontroll, mund ta shohim në kolonën e majtë. Pasi të kemi bërë këto kontrolle, do të vazhdojmë të shkarkojmë një aplikacion shumë të thjeshtë dhe të lirë.

Vetë aplikacioni quhet Bateri për Mac dhe kushton 6 euro. Mund ta shkarkoni nga kjo faqe në internet, dhe për atë çmim licenca ju jep të drejtën ta instaloni në tre kompjuterë. Me të mund të merrni njoftime të ulëta për baterinë nga iPhone, iPad, AirPods, TrackPad dhe madje edhe nga tastiera portative. Fatkeqësisht nuk do të jemi në gjendje të marrim paralajmërime për Apple Watch, megjithëse nëse e mendoni, me një pajisje që e mbani në kyçin e dorës, nuk është aspak e nevojshme.

Pasi programi të jetë konfiguruar për të na lejuar të marrim njoftime në Mac, alarme do të kërcejnë kur pajisjet që janë në të njëjtin rrjet Wi-Fi, hyjnë në bateri të ulët. Një aplikacion i dobishëm për ata që kanë shumë pajisje të lidhura në të njëjtën kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.