MeteoEarth 1.1 për Mac në Spanjisht

METEOTOKA

Kohët e fundit ciklogjeneza shpërthyese dhe erërat me forcë uragani janë rendi i ditës dhe tani që po vjen pranvera, pak mbetet për verën e tmerrshme dhe temperaturat e larta të saj.

Atje një numër i madh i aplikacioneve që na ndihmojnë të dini si është moti në një moment të caktuar, por pak me nivelin e detajeve që ofron MeteoTokë. Një aplikacion që ka një version për kompjuterët Mac dhe pajisjet iOS dhe Android.

Ky aplikacion ndihmon në një mënyrë shumë intuitive dhe grafike për të parë se si do të kalojnë kushtet meteorologjike të ndonjë pjese të planetit, pasi që ofron një navigim të ngjashëm me atë tashmë të ofruar nga Google Earth me hartat e tij. Isshtë një aplikacion, i cili në versionin e tij për OSX ju lejon të shijoni pamje 3D të planetit me mundësinë e zgjedhjes së shtresave të ndryshme të të dhënave si era, temperatura, reshjet, ndër të tjera.

Ky aplikacion është një përshtatje e mjetit të përdorur nga rrjetet televizive kur shfaqen shikuesit "Koha".

Hasshtë zhvilluar nga MeteoGroup dhe ka dy versione, një LITE y një tjetër PREMIUM. Versionet LITE kanë një kosto prej 4.99 euro për OSX, 2.99 për iPhone dhe 3.99 për iPad. Sa i përket versionit PREMIUM ne mund t'ju themi se ai përbëhet nga Abonimet vjetore me një çmim prej 5.49 euro o pajtim për tre muaj me 1.79 euro.

PUBRSHKRIMI

Ky aplikacion është azhurnuar në versionin 1.1 në rastin e versionit për OSX dhe si përmirësime përfshin gjuhë të reja, përfshirë spanjishten, mundësinë e ndarjes së pamjeve të ekranit në rrjetet kryesore sociale si dhe mundësinë e ndjekjes së evolucionit të tropikalit kaq të famshëm stuhi, po, në rast se duam të kemi një vizion të më shumë se 4 ditëve të kushteve meteorologjike, përveç vizualizimit të stuhive ndër të tjera, duhet të kemi një version PREMIUM.

Le të shohim tani pak nga aplikacioni për OSX. Sapo hyjmë në aplikacion, shohim një dritare që ndahet në tre zona themelore. Zona qendrore e dritares tregon planetin dhe nëse zoomojmë me një majë të thjeshtë të anasjelltë në gjurmën e kompjuterit do të afrohemi më afër vendit ku duam të shohim kushtet e motit.

TË PËRGJITHSHME

Një zonë e dytë është shiriti i sipërm, ku mund të bëjmë që shiriti anësor të shfaqet ose zhduket, të vendosim një pikë matëse në hartë, toggle midis pamjeve 2D dhe 3D të planetit, vërtetoni nëse duam të jetë ditë e natë ose nëse duam të jetë gjithmonë ditë. Përveç kësaj, ne kemi një rrëshqitës në të cilin do të jemi në gjendje të ndryshojmë orët midis ditës aktuale dhe ditës tjetër. Nëse duam të kemi një pamje edhe për katër ditë, duhet të paguajmë pajtimin.

Zona e tretë e dritares duket më e rëndësishmja sepse aty do të jemi në gjendje të zgjedhim shtresat e ndryshme që duam të shfaqen në një pjesë të caktuar të planetit. Mund të zgjedhim shtresën nga Temperatura, Reshjet, Mbules mjegulle (rrezet plus të larta, të mesme dhe të ulëta), Viento, presion y Gjurmues i stuhisë. Gjithçka që ju kemi thënë deri më tani, në skedën e shtresave.

TEMPERATURA

PRESIONI

RETA

WIND

Skeda tjetër është Favoritos, në të cilin do të jemi në gjendje të kërkojmë me emër ose me kod postar për qytetet që duam të ruajmë në mënyrë që të shohim kushtet e tyre meteorologjike në një mënyrë më të shpejtë.

favoritos

Më në fund, ju keni llamarinë e skena, në të cilën do të jeni në gjendje të gjeneroni situata në lidhje me zonat e planetit dhe shtresave në mënyrë që të mund të regjistroni secilën skenë dhe më pas t'i riprodhoni ato si një film.

SKENAT

Së fundmi, duhet të theksohet se në Preferencat e aplikacionit, ne mund të modifikojmë njësitë e matjes si dhe të konfigurojmë një mbrojtës ekrani që na tregon se çfarë specifikojmë.

PREFERENCAT

Preferencat e mbrojtësit

MBROJTËS EKRANI

Epo, gjithçka nuk mbaron këtu, pasi nëse jeni të vëmendshëm ndaj unë jam nga Mac, së shpejti ne do të anashkalojmë dy kode në mënyrë që të keni versionin LITE të OSX dhe kështu të mund të përjetoni në personin e parë se çfarë mund të bëni ky aplikacion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Lourdes dijo

    Aplikim i këndshëm duke pritur atë dhuratë