Microsoft përgatit një aplikacion të ri në desktop për OS X dhe iOS

Microsoft-Remote-desktop-0 Nëse jeni një nga ata që menaxhojnë disa kompjuterë Windows nga Mac-i juaj sepse ju pëlqen më shumë mjedisi OS X, duhet të jeni me fat sepse Microsoft sapo ka njoftuar se do të azhurnojë versionin e aplikacionit të tij të largët desktop me përmirësime të rëndësishme dhe ata shpresoj të jem në gjendje të nisë atë më vonë këtë muaj.

Përveç versionit të azhurnuar me lajme për Mac, Microsoft gjithashtu ka konfirmuar se do të ketë një version i ri 'celular' Për të dy sistemet iOS dhe Windows RT dhe Android, ky lajm i shkëlqyeshëm do t'i japë këtij aplikacioni një praktikë shumë më të madhe pasi që ne mund të lidhemi kudo që të jemi pa problem. Kjo është diçka që duhet të ishte zbatuar shumë kohë më parë, por për një arsye ose një tjetër nuk ishte kryer në atë kohë, gjithsesi unë gjithmonë kam menduar se është më mirë vonë se kurrë.

Microsoft-Remote-desktop-1

Unë mendoj se është e rëndësishme të theksohet se Mac App Store tashmë ka disa aplikacione që funksionojnë si klientë të desktop i largët me platforma por që përkundrazi asnjë prej tyre nuk është zyrtar ose i autorizuar nga Microsoft. Ekziston vetëm një aplikacion i desktopit të largët të çertifikuar që përfshihet në Office 2011, por ai ka marrë shumë pak mbështetje në lidhje me azhurnimet, kështu që është shumë i kufizuar për sa i përket funksionalitetit dhe më shumë nëse e krahasojmë me aplikacionet e tjera të klientëve shumë më të plotë.

Sipas Michael Roth, MVP e Microsoft mund të presë shumë më tepër sesa ajo që është bërë deri më tani me aplikacionin Mac dhe çdo aplikacion të largët desktop që i referohet 'Windows Seamless' ose shkrirje midis desktopëve (virtualizuar dhe amtare) ndër veçoritë e tjera.

Më shumë informacion - Përdorni Mac-un tuaj në distancë me Splashtop 2


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.