Migrimi i serverit iCloud, thashethemet e Apple Watch 2, Star Wars tani në dispozicion në iTunes dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

soydemac1v2

Kemi ardhur në fund të një jave tjetër plot lajme dhe si gjithmonë do të mbledhim ato që më janë dukur ndoshta më interesantet. Para së gjithash duhet të nënvizojmë migrimi i serverave iCloud pritet për pjesën më të madhe brenda Qendrave të të Dhënave të Amazon, megjithatë dhe derisa infrastrukturat e vetë kompanisë të kenë kapacitetin për të pritur këtë shërbim, Apple ka menduar për kompaninë Inspur të vendosur në Kinë si ai i zgjedhur për të migruar sistemet.

Një lajm tjetër që u hodh në vëmendje, ose më saktë thashethemet, janë ato që lidhen me Apple Watch 2, mos harroni se ora inteligjente Apple doli në shitje një vit më parë dhe ka shumë përdorues që nuk ishin të kënaqur me versionin e parë dhe presin një përmirësim të dukshëm në gjeneratën e dytë të kësaj ore inteligjente, kështu që thashethemet nga analistët nuk pushojnë së ndodhuri. Në këtë artikull po flasim për një në të cilin i referohet posaçërisht faktit se Apple Watch 2 mund të jetë deri në 40% më i hollë se paraardhësi i tij.

Apple Watch 2-koncept-0

Duke vazhduar me lajmet, nuk mund të harrojmë botimin nga Apple të versioneve të fundit OS X 10.11.5 dhe iOS 9.3.2 beta që synon ata përdorues të regjistruar në programin publik të testit beta dhe që ne i detajojmë në këtë lidhje.

Apple-beta-10.11.5-9.3.2-0

Sa i përket aplikacioneve, këtë javë më pëlqeu shumë aplikacioni Helium për OS X që na lejon të aktivizojmë PiP që e gjejmë në iOS direkt në sistemin desktop dhe për të cilin flet kolegu ynë Ignacio Sala në këtë hyrje.

yjet-luftërat-forca-zgjohen

Tani t'i them lamtumirë këtij rishikimi të shkurtër dhe lënia e çështjeve të softuerit / harduerit mënjanë, kjo javë ka ndodhur nis në iTunes nga filmi i fundit në ekskluzivitetin e Star Wars, i quajtur "Star Wars: The Force Awakens". Nëse jeni adhurues i sagës së Luftërave të Yjeve, nuk duhet të humbisni këtë pjesë që deri më tani është mbase më besnikja ndaj shpirtit të trilogjisë origjinale të sjellë në ekranin e madh nga George Lucas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.