MiniPlayer për Mac, aplikacion falas për të luajtur muzikën tuaj në Mac

minilojtar-1

Dita ka të bëjë me aplikimet, nëse disa orë më parë kemi treguar një pako prej 10 aplikacionesh me një çmim interesant, tani shohim aplikacionin MiniPlayer për Mac i cili tashmë ka një version në iOS për një kohë të gjatë dhe që tashmë mund ta shijojmë në Mac. isshtë një aplikacion që na lejon kontrollo dhe kërko muzikë  ne kemi në kompjuterin tonë dhe shumë prej jush do të mendojnë se atë që MiniPlayer na ofron ne tashmë e kemi me iTunes ose Spotify, dhe megjithëse është e vërtetë që këta lojtarë janë konkurrenca e tyre kryesore, ne mund të paralajmërojmë se ky MiniPlayer shton disa avantazhe që ne bëjmë nuk ka në dispozicion në këta lojtarë, kështu që le të shohim cilat janë avantazhet e këtij aplikacioni të quajtur MiniPlayer për Mac.

Së pari ne të lënë video që tregon funksionimin e tij të thjeshtë dhe që ne e gjejmë në faqen e internetit të zhvilluesit:

Pas shikimit të videos, mund të themi se përparësia kryesore e këtij MiniPlayer për Mac është se na lejon të luajmë bibliotekën tonë të muzikës nga iTunesRdio, Spotify, Dezzer 0 të ndonjë prej aplikacioneve që kemi në dispozicion për OS X dhe që po përdorim në Mac-in tonë për të dëgjuar muzikë. Ai gjithashtu mbështet mundësinë e su përdorimi në sfond, Reallyshtë me të vërtetë e thjeshtë për sa i përket funksionimit, kështu që do të jetë e lehtë ta kapni, ndërfaqja është e thjeshtë dhe ka në dispozicion 3 tema të ndryshme për të zgjedhur atë që ju pëlqen më shumë.

Me pak fjalë, është një aplikacion interesant për të gjithë ne që pëlqejmë të dëgjojmë muzikë ndërsa jemi ulur para kompjuterit. Duhet gjithashtu të thuhet se aplikacioni vazhdon të përmirësohet me versione të reja dhe vazhdimisht po kërkon zhvillues të shtojcave për të ofruar një përvojë më të mirë. Aplikimi është krejtësisht falas dhe ka një diferencë interesante për përmirësim, kështu që ne thjesht mund ta provojmë dhe vlerësojmë nëse na intereson apo jo.

Për të shkarkuar MiniPlayer për Mac, ne duhet vetëm të hyjmë në faqen e internetit të krijuesit të saj dhe ta instalojmë atë dhe nëse dëshironi të krijoni një shtojcë për aplikacionin do të gjeni të gjitha informacionet e nevojshme në të njëjtën faqe në internet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  I patëmetë !!!! Faleminderit shume!!

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Shijoni Alejandro