Përshëndetje Snapheal PRO

PRO SNAPFIKE

Sot, pas disa ditësh nxehtësie të fortë në shumë pjesë të vendit, ne ju sjellim një përmbledhje që do t'ju bëjë të djersiteni më shumë sesa keni tashmë. Bëhet fjalë për aplikacionin Snapheal PRO.

Ka kaluar një kohë, zhvilluesi i saj Macphun.com, LLC nisi aplikacionin Snapheal duke qenë i njëjti aktualisht i disponueshëm në App Store dhe tashmë për versionin e tij 2.4. Ishte rreth një redaktues fotografish për OSX me të cilin ne mund të bënim rregullime të ndryshme në tonën skulpturëPërveç kësaj (dhe këtu erdhi bumi i aplikimit) për të qenë në gjendje të eleminojmë objektet nga fotografitë që nuk i donim në një mënyrë tepër të lehtë.

Jo vetëm që ai fshiu atë që zgjodhëm dhe më pas la fotografinë pak a shumë të maskuar, ne folëm për çfarë la fotografinë "PERFEKT". Për të eleminuar këto objekte, mjaftonte t'i zgjidhnim me mjetin e përzgjedhjes ose duke pikturuar maskën mbi objektet dhe "VOILÀ", me magji ato u zhdukën.

SHEMBUJ SNAPEFI I FSHIHUR

 

Sapo u botua në App Store, lavdërimet dhe vlerësimet e mira filluan të binin mbi të:

"Kur mësova për Snapheal, mendova se ishte vetëm një tjetër aplikim shumë themelor i retushimit, por pasi e provova atë, pritjet e mia në trajtimin dhe retushimin e fotove u përmirësuan."

«Faleminderit për aplikimin, unë jam fotograf dhe do ta përdor intensivisht»

Epo, pasi ju vendosëm në situatën e asaj që është Snapheal, ne hyjmë plotësisht në rishikimi i të ardhmes Snapheal PRO, një version i ri, më profesional dhe natyrisht tepër i fuqishëm se ato të mëparshmit. Aktualisht në App Store versioni 2.4 i aplikacionit Snapheal vetëm për një çmim prej 13,99 €.

Nga unë jam nga Mac, ne ju prezantojmë sot "SCOOP"  versioni i ri PRO që do të dalë në shitje në App Store më 4 shtator.

Snapheal PRO

SNAPHEAL PRO 2

Ne flasim për një aplikim  "I PRORMIRVSUAR" nga e cila aktualisht u ofrohet përdoruesve. Një version që azhurnohet duke prezantuar përmirësime që do të ndihmojnë që retushimi i fotografive tona të bëhet lojë e fëmijëve, si dhe punë serioze dhe e zhvilluar mirë. Ky version i ri ka një peshë prej 37,5Mb, duke theksuar se nuk po flasim për një azhurnim të atij ekzistues ( Snapheal ), i cili shkon për versionin 2.4, por është një aplikacion i ri shumë më i fuqishëm e cila natyrisht do të botohet në versionin 1.0.

Sapo të fillojmë aplikimin, ne jemi të mirëpritur me një ekran në shtëpi që na informon në lidhje me versioni i aplikacionit që po përdorim dhe në të cilin ne fillojmë projektin tonë fotografik duke tërhequr një imazh në zonën e sipërme të treguar me «Zvarrit imazhin këtu» ose duke shfletuar përmes Finder nëse klikojmë në "Ngarko / importo imazhin" në zonën e poshtme.

SNAPHEAL PRO Shtëpia

Nëse fillojmë të krahasojmë versionin e Snapheal 2.4 me atë të Snapheal PRO 1.0Ne tashmë kemi filluar të shohim ndryshime nga vetë ekrani kryesor, ku shohim që ikona të caktuara janë përmirësuar dhe se ngjyrat janë studiuar më mirë, në mënyrë që "pamja" të funksionojë sa më pak të jetë e mundur.

DIFERENCAT SNAPFIKE

Le të shohim se çfarë na ofron shiriti i sipërm i kontrollit të aplikacionit. Siç mund ta shohim, derisa të hapim një imazh nuk do të jemi në gjendje ta përdorim këtë shirit.

BARA PRO SNAPFEAL

Kur klikojmë në «Shfaq Ndryshimet»Ajo që bën aplikacioni është të na tregojë fotografinë PA ndryshimet e bëra, dhe kur ndalojmë së shtypuri na tregon të njëjtën gjë, por me ndryshimet. Në rastin e «Shfaq të dy imazhet», aplikacioni bën një ndryshim në shpërndarjen e ekranit dhe na tregon dy fotografitë, njëra pranë tjetrës. Më në fund, kur klikojmë në "Mjetet e prerjes", shfaqet një shirit i poshtëm me të gjitha opsionet që mund të bëjmë.

TTH DYTAP SNAPHEAL

CLIP SNAPHEAL

Ne përfundojmë shiritin e sipërm, duke ndaluar të komentojmë për tre opsionet që na ofron, CLEAR, RETOUCH y RREGULLON. Duke klikuar në secilën prej tyre, shfaqet një menu specifike që na vë në dispozicion një numër të madh opsionesh gjatë kryerjes së këtyre veprimeve.

MENUSI PRO Snapheal

Siç mund ta keni parë, është një aplikacion shumë intuitiv dhe i lehtë për t'u përdorur që me pak praktikë do të na lejojë të retushojmë shpejt fotot tona të verës. Përveç kësaj, ne nuk mund të përdorim vetëm Snapheal PRO në izolim pasi mund të instalojmë Plugins që aplikacioni të bëhet një shërbim në aplikacionet e mëposhtme:

PLUGJIN SNAPHEAL PRO

Çfarë mendoni për aplikimin? Nëse jeni të interesuar të provoni një version prove të versionit aktual, mund ta shkarkoni dhe të shihni përfitimet dhe lehtësinë e përdorimit të aplikacionit në mënyrë që të përgatiteni kur të vijë versioni PRO, i cili, siç e përmenda më parë, ka disa më shumë algoritme të shpejtë dhe të rafinuar që e bëjnë aplikacionin të preket më saktësisht dhe shpejt.

Por nuk ndalet këtu. Si në Unë jam nga Mac kemi një lugë të fillimit të këtij aplikacioni, së shpejti do të kryejmë një lotari përmes facebook të një ose dy kodeve për këtë aplikacion dhe do të kemi një 20% zbritje për përdoruesit të cilët drejtohen të blejnë aplikacionin nga faqja në internet www.soydemac.com.

Pa zhurmë të mëtejshme, ne shpresojmë që të jeni duke shijuar verën dhe tani mund të retushoni ato fotografi në të cilat një turist shfaqet në vendin e gabuar dhe mos harroni se aplikacioni Snapheal PRO do të dalë në shitje zyrtarisht 4 shtator.

ACTUALIZACIÓN: 

Ju informojmë se versioni PRO që do të dalë më 4 shtator do të jetë rreth 30 €. Ne ju japim më shumë shembuj më poshtë, sepse ne vazhdojmë të testojmë aplikacionin e ri në Soy de Mac për herë të parë edhe pse jemi në një vend ku dielli po shtyp.

SHEMBULL I RI FOTO

Më shumë informacion - Paraqitja na lejon të përdorim balona në stilin komik

Shkarko - Prova Snapheal 2.4

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.