Miu në distancë, kthejeni pajisjen tuaj iOS në një telekomandë për Mac

Telekomandë-mouse-mac-ios-0

Falë Remote Mouse, sot ne ju sjellim mundësinë e kthimit të iPhone, iPad ose iPod Touch tuaj në një mi wireless, madje mund ta quajmë atë një "telekomandë" për Mac tuaj. Siç kemi parë më parë me aplikacione të tjera, këtë herë është radha e këtij aplikacioni që ka qenë duke ngjitur pozicione në popullaritet brenda Mac App Store për të qenë në Top 10 të aplikacioneve më të shkarkuara falas.

Në të vërtetë nuk është asgjë e re në lidhje me Air Mouse, Server Miu Mobile ose Lidhës për shembull, ndoshta një ndërfaqe më e punuar dhe e azhurnuar thjesht dhe fakti i të qenit i lirë gjë që ju bën të shtoni shumë numra të plotë në krahasim me opsionet e tjera. Në çdo rast, për ata prej jush që nuk e njohin këtë lloj aplikimi, ne do t'ju shpjegojmë se cilat janë funksionet që është në gjendje të riprodhojë dhe për çfarë është i orientuar në të vërtetë.

Telekomandë-mouse-mac-ios-1

Në mënyrë të veçantë, miu në distancë kthen iPhone, iPad ose iPod touch tuaj në një trackpad pa tel dhe tastierë në të njëjtën kohë siç e kam përmendur tashmë. Tani ju mund të merrni kontrollin e prezantimeve nga kudo në dhomë në një mënyrë shumë më grafike dhe intuitive, ku ne do të kemi një lloj dok në ekran me aplikacionet tona dhe pikërisht mbi tre butonat me të cilët do të bashkëveprojmë duke vepruar si një mi.

Karakteristikat e tij themelore janë:

 • Mbështet gjestet me shumë prekje, duke punuar ashtu si Magic Trackpad edhe në dritare
 • Çelësat e funksionimit të integruar në mënyrë të përsosur me tastierat e paracaktuara, gjithashtu mbështesin kombinimet e tastave
 • Funksionet e integruara plotësisht të miut: Klikoni, Klikoni dy herë, Klikoni me të Djathtën, Shkoni dhe Zvarritni
 • Remote Media, mbështetje për iTunes, FrontRow, Hulu dhe Keynote në Mac
 • Panele të tjera të dukshme në distancë janë: Aplikimet, tastiera numerike dhe kontrolli i energjisë në distancë
 • Kontrolli Wiimote - Kontroll i lëvizjes lart / poshtë / majtas / djathtas
 • Mbrojtja e fjalëkalimit
 • Njohja e fjalës, e vlefshme për diktimin (mbështetur edhe në iPad të Ri dhe iPhone 4S)
 • Letër-muri i përshtatshëm
 • Program për kontrollin Wi-Fi dhe 3G
 • Punon me OS X 10.5 ose 10.6 Leopard / Snow Leopard

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Enrique Romagosa dijo

  Unë e kam përdorur atë për mjaft kohë dhe është përmirësuar shumë, është më lirë se sa të tjerat më të famshme dhe nuk është keq.