Mouse Magjike mund të harxhojë baterinë e Tastierës Wireless

magjia

Kjo nuk ishte diçka e pritur nga pronarët e një Miu Magjik me Tastierën Wireless, por mund të jetë një problem vërtet shqetësues në mungesë të një rregullimi efikas nga Apple.

Nuk dihet me siguri se çfarë ndodh, por sipas disa përdoruesve të Tastierës Wireless, meqenëse ata përdorin Magic Mouse, bateria e tastierës zhduket shumë shpejt, diçka që nuk ka ndodhur më parë.

Pa dyshim një fakt që Apple duhet ta hetojë dhe të përpiqet ta zgjidhë, pasi nuk është logjike që diçka e tillë të ndodhë.

Burimi | Mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  Vërtetë, kam vërejtur që që kur bleva tastierën pa tel, bateritë harxhohen me një shpejtësi katastrofike, ato nuk zgjasin më shumë se një javë. Jam përpjekur të kërkoj zgjidhje si azhurnimi i firmuerit dhe nuk mund të gjej një mënyrë për t'i bërë ato të zgjasin më shumë. Shpresoj që molla të bëjë diçka për këtë, unë do të lë pagën në bateri !! dhe kjo ka ndodhur qe kur bleva miun magjik! Kam menduar për ta ndryshuar, por funksionon aq mirë me mac mini tim sa nuk do të ishte e njëjta gjë. Përshëndetje dhe unë e dua faqen tuaj te internetit !!

 2.   Gataka dijo

  Bleva një Imac 21,5 ″ në nëntor 2009 dhe vëzhgova të njëjtën gjë (bateritë në tastierë zgjatën rreth dhjetë ditë. Ajo që bëj tani është ta fik tastierën sa herë që fik Imac (duke shtypur butonin për më shumë se dy sekonda derisa të fikni pilotin) dhe ndizni miun dhe tastierën magjike në të njëjtën kohë, para se të ndizni përsëri Imac-in. Sot (5/01/2010) tastiera është në 87% dhe miu në 73% pas rreth 70 ditë (3 orë punë në ditë mesatarisht.) Në rast se këshilla ia vlen, por ata harxhojnë shumë bateri ... ne do të shohim nëse në Cupertino do të vendosin idemin ... Gëzuar 2010 për të gjithë maquer @ s.