AgoraPulse, mjeti ideal për të menaxhuar komunitetin tuaj në FaceBook [Rishikimi]

AgoraPulse është një mjet marketingu për FaceBook që ndihmon shitësit për të menaxhuar faqen e tyre në rrjetin social, për të rritur numrin e fansave të tyre, për të rritur vëllimin e trafikut dhe, në fund të fundit, të kenë një numër në rritje të klientëve potencialë dhe të optimizuar. Dhe si e bën ai atë? Vënë në dispozicion të shitësit një seri të tërë mjetesh që përbëjnë «të gjitha në një» AgoraPulse dhe që synojnë të tërheqin gjithnjë e më shumë klientë të mundshëm në faqen tuaj të FaceBook përmes pyetësorëve, konkurseve, testeve, lotarive, votave të tifozëve, peticioneve dhe të gjitha llojeve të veprimeve dhe mjeteve promovuese.

http://youtu.be/tXQg-YQX5Ds

Përveç kësaj, AgoraPulse Ndihmon administratorin e faqes në Facebook për të bashkëvepruar me fansat e tyre, për të menaxhuar "murin" e tyre ose për të kryer monitorim të vazhdueshëm në një nivel statistikor përmes profileve dhe raporteve.

Më e mira e AgoraPulse

 • Ndihmon për të hartuar fushata më të përshtatshme dhe më të suksesshme të marketingut.
 • Isshtë plotësisht e integruar me Facebook.
 • Isshtë një mjet i fuqishëm Social CRM (Menaxhimi i Marrëdhënieve me Klientin) që ndihmon në mënyrë efektive për të menaxhuar administratën me klientët dhe klientët e mundshëm.
 • Kuptoni, analizoni dhe vlerësoni performancën e faqes tuaj në Facebook.
 • Vendosni krahasime me konkurrentët tuaj.

Aplikimi për Facebok AgoraPulse kështu bëhet një mjet i domosdoshëm për menaxherin e komunikimit në mediat sociale ose Menaxher Komuniteti: përdorimi i tij është me të vërtetë i thjeshtë përveç ndihmës së ekipit të AgoraPulse për të zgjidhur çdo pyetje në çdo kohë.

Statistikat e AgoraPulse

Statistikat e AgoraPulse

Pse të përdorni AgoraPulse

Tregu i sotëm ka ndryshuar dhe vazhdon ta bëjë këtë, me një ritëm të furishëm. Nuk është më e mjaftueshme për të vendosur produktet tuaja në treg, ju duhet të shkoni përtej produktit. Konsumatorët po bëhen më të zgjuar dhe, mbi të gjitha, selektivë për markat që ne zgjedhim. Si rezultat, vetë markat, si dhe agjencitë dhe tregtarët, duhet të përpiqen gjithnjë e më shumë për të kapur interesin e klientëve potencialë dhe për të mbajtur me vete klientët ekzistues. Sepse tani, çdo kompani ose markë është, ose nëse jo, duhet të jetë, në mediat sociale, vendi ku shumica dërrmuese e klientëve të mundshëm kthehen në kërkim të informacionit shtesë në lidhje me produktet, ose për të zgjidhur dyshime, ose për të mbledhur mendime nga të tjerët përdoruesit, dhe kështu me radhë. Dhe kjo është ajo AgoraPulse, analitikë për Facebook,  ndihmon të dy markat dhe profesionistët e marketingut dixhital duke ofruar mjete të thjeshta, por efektive në mënyrë që ata të mund të krijojnë, menaxhojnë dhe rrisin pozitivisht komunitetin e tyre në Facebook, ku shumica dërrmuese e klientëve të tyre, të tanishëm dhe / ose të ardhshëm, janë të pranishëm.

AgoraPulse: struktura dhe funksioni.

AgoraPulse Ajo sillet rreth katër aktiviteteve themelore: Aplikimet, Statistikat, Moderimi dhe Vlerësimi.

Përmes këtyre mjeteve, përdoruesi do të jetë në gjendje të zgjedhë nga një numër i madh i Aplikacionet e FaceBook të tilla si kuize, lojëra, lotari, promovime, etj., në mënyrë që të rrisni vëllimin e adhuruesve tuaj dhe të rrisni interesin për komunitetin tuaj.

Moderimi i AgoraPulse

Moderimi i AgoraPulse

Po ashtu me AgoraPulse mund të ofrojë përmbajtje ekskluzive si video, dokumente, imazhe, prezantime, pas së cilës përdoruesi mund të kryejë një analizë të ndikimit të saj, duke përmirësuar kështu veprimet e ardhshme.

AgoraPulse Ju gjithashtu mund të menaxhoni dhe renditni fansat tuaj duke përdorur vlerësimin, si dhe mjetin e menaxhimit të tifozëve të AgorapulsPërveç identifikimit të fansave që përdorin këto shërbime specifike ose që bëjnë komente më shpesh (dhe që në fund të fundit janë më me ndikimin në komunitet) për të qenë në gjendje t'i shpërblejnë ata me qasje në përmbajtje ekskluzive ose oferta.

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, me AgoraPulse marka ose kompania do të jetë në gjendje të dijë se sa prej adhuruesve të saj në Facebook janë tashmë klientë, dhe cilët nuk janë.

Siç e shohim, AgoraPulse është një mjet i gjithanshëm dhe mjaft efektiv për krijimin, mirëmbajtjen dhe rritjen e një komuniteti në internet rreth një marke, si dhe për të ndihmuar në mënyrë shumë efektive për të krijuar dhe përmirësuar një imazh të mirë të markës sociale.

Shkarkoj AgoraPulse këtu.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.